Brytyjczycy wybrali najlepszy film z serii o Jamesie Bondzie

0
85
Aktorzy, którzy wcielili się w Jamesa Bonda (foto: niestatystyczny.pl)

70 lat temu Ian Flaming wydał swoją pierwszą książkę o Jamesie Bondzie. 61 lat temu do kin weszła pierwsza adaptacja przygód agenta 007. Dziś to najsłynniejszy szpieg świata. Pytanie tylko, która z jego misji była najlepsza. Brytyjczycy wskazali swojego faworyta wśród filmowej serii.

James Bond to z całą pewnością najsłynniejszy agent świata. Seria filmów o agencie 007 to też czwarta najbardziej dochodowa franczyzna w historii kina po filmowym uniwersum Marvela, „Gwiezdnych wojnach” i „Harrym Potterze”. Do tego to niezwykły prestiż w CV aktorskim, ponieważ do tej pory tylko sześciu aktorów wcieliło się w postać brytyjskiego szpiega, choć powstało już 25. filmów w serii. Ostatnim Bondem był Daniel Craig, ale złożył broń po pięciu częściach produkcji. Teraz świat czeka na ogłoszenie jego następcy. NME postanowiło wykorzystać ten moment do sprawdzenia, który obraz bondowskiej serii jest najlepszy zdaniem Brytyjczyków. Czy na podium znalazły się dzieła z udziałem Daniela Craiga?

Okazuje się, że Daniel Craig jest ulubionym Bondem ankietowanych Brytyjczyków. Aż dwa filmy z jego udziałem znalazły się na podium. Pierwsze miejsce przyznano „Skyfall”. Film miał przewagę 18 % głosów nad zajmującym drugie miejsce „Goldfinger”, klasykiem z Seanem Connery. Trzeci stopień podium przypadł „Nie czas umierać. Filmem, który otrzymał najmniej głosów, okazał się tytuł „Nigdy nie mów nigdy”.

Przypomnijmy, że ostatnim filmem z Bondowskiej serii jest „Nie czas umierać”. To ostatnia produkcja z udziałem Daniela Craiga. Nowy odtwórca Bonda nie został jeszcze ogłoszony, ale już teraz wiadomo, że nie będzie to kobieta, pomimo wielu plotek.

CZYTAJ: „Barbie” najbardziej dochodowym filmem 2023 roku w Ameryce Północnej

CZYTAJ: Iga Świątek niezadowolona z tego jak przedstawił ją Netflix

Brak postów do wyświetlenia