Do sprzedaży trafia piwo uwarzone 86 lat temu z okazji koronacji Edwarda VIII

0
130

Butelki piwa uwarzone 86 lat temu na koronację Edwarda VIII, które nie zostały otwarte po odwołaniu imprezy, w przyszłym miesiącu trafią do sprzedaży.

Edward VIII wstąpił na tron brytyjski w styczniu 1936 roku po śmierci swojego ojca, Jerzego V. Jednak abdykował w grudniu tego roku tuż przed koronacją, aby móc poślubić amerykańską rozwódkę, Wallis Simpson.

Piwo „Coronation Ale” przygotowane z okazji jego koronacji nigdy nie zostało sprzedane, a odkryto je dopiero 75 lat później, kiedy w 2011 roku prowadzono prace w piwnicach browaru Greene King w angielskim mieście Bury St Edmunds.

Kilka skrzynek piwa zostanie sprzedanych na aukcji przez firmę pubową 5 maja, dokładnie dzień przed koronacją króla Karola III.

Według browaru piwo miało wówczas 12% alkoholu i było wytwarzane przy użyciu angielskiego chmielu i jęczmienia, aby nadać mu bogaty owocowy smak.

Greene King stworzył edycję „Coronation Ale” z 2023 roku, która zawiera 4% i ma nuty cytrusów i owoców tropikalnych i jest już dostępna w pubach w całej Wielkiej Brytanii.

„Warzymy piwo od ponad 200 lat i tworzymy specjalne piwa, takie jak piwa koronacyjne z 1937 i 2023 roku, co oznacza, że możemy uchwycić chwile w historii, aby podzielić się nimi z kolejnymi pokoleniami” – powiedział Jack Palmer, główny piwowar w Greene King.

Brak postów do wyświetlenia