Ed Sheeran oczyszczony z zarzutu o plagiat

0
89
Ed Sheeran (foto: Instagram - @infoedsheeran)

Ed Sheeran oczyszczony z zarzutu naruszenia praw autorskich. Brytyjski artysta był posądzony o plagiat piosenki „Let’s Get It On” legendarnego Marvina Gaye’a. Sąd orzekł na korzyść Sheerana. Muzyk nie przechodzi więc na emeryturę.

Ed Sheeran to brytyjski muzyk, piosenkarz, autor tekstów i muzyki. Podbił świat takimi hitami jak „The A Team”,”Lego House”, „Thinking Out Loud” i „Shape of You”. Po zostaniu posądzonym o plagiat piosenki „Let’s Get It On” legendarnego Marvina Gaye’a w swoim przeboju „Thinking Out Loud” powiedział, że zakończy karierę, jeśli sąd orzeknie na jego niekorzyść, ponieważ nigdy niczego od nikogo nie skopiował.

Fani Brytyjczyka mogą odetchnąć z ulgą. Sąd orzekł na korzyść muzyka. Sheeran nie przechodzi na emeryturę. Brytyjski piosenkarz i autor tekstów zeznawał podczas procesu, demonstrując na żywo swój proces pisania piosenek z gitarą dla prawnika i ławy przysięgłych. Muzyk zdradził, że jeżeli kimkolwiek i w jakikolwiek sposób inspirował się podczas tworzenia „Thinking Out Loud” to wyłącznie Van Morrisonem. Sheeran stwierdził, że nie słyszał o piosence „Let’s Get It On” Marvina Gaye’a, dopóki nie wydał „Thinking Out Loud”. Po wielu procesach Brytyjczyk triumfował w ostatniej sprawie. Sheeran został oczyszczony z wszelkich zarzutów.

CZYTAJ: Najlepsze stylizacje z koronacji Króla Karola III

CZYTAJ: To już pewne. Emma Raducanu wycofuje się

Brak postów do wyświetlenia