Ewa Ewart z nagrodą na festiwalu filmowym w Monte Carlo

0
95
Ewa Ewart (ewaewart)

Polka nagrodzona na festiwalu filmowym w Monte Carlo. Ewa Ewart dostała nagrodę za swój najnowszy dokument „Do ostatniej kropli”.

Ewa Ewart doceniona na festiwalu w Monte Carlo.

Festiwal w Monte Carlo to festiwal telewizyjny. Prezydentem wydarzenia jest sam książę Albert II. Co więcej, książę Albert sam wybiera laureata nagrody, a jego fundacja odpowiedzialna jest za oficjalną selekcję filmów na festiwalu.

Polka Ewa Ewart, reżyserka i producentka, otrzymała nagrodę specjalną im. Księcia Rainiera III podczas uroczystej gali na festiwalu. Ewart została nagrodzona za swój film dokumentalny „Do ostatniej kropli”. Obraz opisuje jedno z największych zagrożeń dla cywilizacji ludzkiej, jakim jest narastający kryzys niedoboru słodkiej wody. Obraz ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody w imię postępu i rozwoju cywilizacji oraz mówi o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak duży i ważny.

– Większość naszej planety, bo aż 70 procent, stanowi woda. Jednak woda pochodząca z rzek, której potrzebujemy jako ludzie do tego, aby przetrwać i funkcjonować, to tylko jeden procent z tej powierzchni – mówiła Ewa Ewart w rozmowie z tvn24.pl.

CZYTAJ: Afera wokół Rammstein. O co chodzi i dlaczego włączył się w to rząd Niemiec

CZYTAJ: Nick Kyrgios: Tylko ja mogę pokonać Novaka Djokovica na Wimbledonie

Brak postów do wyświetlenia