Jak mówią archeolodzy, to odkrycie przepisze historię na nowo

Date:

We włoskim miasteczku San Casciano znaleziono 24 starożytne posągi z brązu. Ponadto archeolodzy odkryli blisko sześć tysięcy monet i inskrypcje. To największe tego typu odkrycie we Włoszech.

To odkrycie przepisze historię. Tak o odkryciu 24 posągów z brązu i pozostałych artefaktów mówi włoska prasa i archeolodzy.

Wśród odkryć są posągi Apolla

Archeolodzy prowadzili prace we włoskim miasteczku San Casciano od 2019 roku. Niestety w mało komfortowych warunkach, ponieważ im głębiej kopali, tym sypka ziemia przeistaczała się w błoto.

Do odkrycia największych skarbów doszło w tym roku. Archeolodzy odkryli 24 starożytne posągi z brązu w starożytnej łaźni termalnej. Wśród artefaktów są posągi Apolla i starożytnych cesarzy. Posągi są w idealnym stanie. Znajdowały się na dnie starożytnego basenu.

Posągi z brązu to tylko część znalezisk

Prócz posągów z brązu archeolodzy dokopali się jeszcze do inskrypcji w języku etruskim i łacińskim i ok. sześciu tysięcy srebrnych i złotych monet. Wszystkie przedmioty są w idealnym stanie, co wynikać może z tego, że znajdowały się pod wodą, ponieważ po zamknięciu łaźni rzeczy zatopiono, a łaźnię zamurowano.

To największe odkrycie ze starożytnych Włoch

Włosi opisują odkrycie w San Casciano jako coś, co przepisze historię, ponieważ jest ono ponoć największym zbiorem posągów ze starożytnych Włoch i jedynym, którego kontekst możemy w pełni zrekonstruować. Archeolodzy twierdzą, że znalezione artefakty rzucają nowe światło na koniec cywilizacji etruskiej i powstanie imperium rzymskiego w tym rejonie.

Znalezione przedmioty zostaną teraz poddane renowacji i badaniom.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...