Jak mówią archeolodzy, to odkrycie przepisze historię na nowo

0
97

We włoskim miasteczku San Casciano znaleziono 24 starożytne posągi z brązu. Ponadto archeolodzy odkryli blisko sześć tysięcy monet i inskrypcje. To największe tego typu odkrycie we Włoszech.

To odkrycie przepisze historię. Tak o odkryciu 24 posągów z brązu i pozostałych artefaktów mówi włoska prasa i archeolodzy.

Wśród odkryć są posągi Apolla

Archeolodzy prowadzili prace we włoskim miasteczku San Casciano od 2019 roku. Niestety w mało komfortowych warunkach, ponieważ im głębiej kopali, tym sypka ziemia przeistaczała się w błoto.

Do odkrycia największych skarbów doszło w tym roku. Archeolodzy odkryli 24 starożytne posągi z brązu w starożytnej łaźni termalnej. Wśród artefaktów są posągi Apolla i starożytnych cesarzy. Posągi są w idealnym stanie. Znajdowały się na dnie starożytnego basenu.

Posągi z brązu to tylko część znalezisk

Prócz posągów z brązu archeolodzy dokopali się jeszcze do inskrypcji w języku etruskim i łacińskim i ok. sześciu tysięcy srebrnych i złotych monet. Wszystkie przedmioty są w idealnym stanie, co wynikać może z tego, że znajdowały się pod wodą, ponieważ po zamknięciu łaźni rzeczy zatopiono, a łaźnię zamurowano.

To największe odkrycie ze starożytnych Włoch

Włosi opisują odkrycie w San Casciano jako coś, co przepisze historię, ponieważ jest ono ponoć największym zbiorem posągów ze starożytnych Włoch i jedynym, którego kontekst możemy w pełni zrekonstruować. Archeolodzy twierdzą, że znalezione artefakty rzucają nowe światło na koniec cywilizacji etruskiej i powstanie imperium rzymskiego w tym rejonie.

Znalezione przedmioty zostaną teraz poddane renowacji i badaniom.

Brak postów do wyświetlenia