Kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić pieniądze!

0
63

Wszyscy zaciskamy pasa, jeśli chodzi o wydatki. Zwłaszcza teraz, kiedy zaszaleliśmy z prezentami na święta, a rachunki za utrzymanie gwałtownie rosną.

Musimy jednak jakoś funkcjonować, dlatego poniższe rady mają na celu pomóc nam ograniczyć niepotrzebne wydatki, jednocześnie umożliwiając oszczędzanie pieniędzy na rzeczach, które wydają się nieoczywiste.

Poczynając od pilnowania marnowania żywności po lepsze wykorzystanie świec – dowiedz się, jak możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy w styczniu!

https://thesuccessbug.com/10-easy-money-saving-tips-all-gen-zs-should-know/

1. Wyrzucanie zgniłych owoców i warzyw jest na porządku dziennym? Zmieńmy to! Wyjmij owoce i warzywa z szuflady i umieść je z przodu i na środku półki, aby były zauważalne; kiedy trzymamy warzywa i owoce w ciemności i na dnie lodówki, rzadko zwracamy na nie uwagę, wobec czego ich nie jemy i finalnie lądują w koszu. Co za strata i marnotrawstwo pieniędzy!

2. Na drzwiach umieść napoje zawierające konserwanty (np. Prosecco zamiast mleka), ponieważ lepiej wytrzymują wahania temperatury. Chociaż szuflady na bardziej świeże produkty są zaprojektowane tak, aby dłużej zachowywały świeżość produktów, ma to znaczenie tylko wtedy, gdy faktycznie żywność znajduje się w środku. Tak więc, jeśli twoje warzywa są tam, gdzie możesz je zobaczyć, mają duże szanse na zjedzenie, zanim się zepsują.

3. Nie możesz odłożyć nadmiaru produktu z powrotem, a często zdarza się, że nabieramy czegoś za dużo. Aby zapobiec takim stratom, używaj dozownika z pompką – nowy kosztuje raptem kilka złotych. Natomiast jeśli chcesz dać rzeczom drugie życie, poddaj recyklingowi puste pojemniki po balsamie do rąk lub mydle. Korzystanie z dozownika z pompką pozwala również na to, aby użyć do ostatniej kropli tego, co było w oryginalnej butelce.

4. Świeczki – kto ich nie kocha? Choć zdarza się, że doprowadzają nas do szewskiej pasji w momencie, gdy palą się w sposób, który pozostawia na zewnątrz garść twardego wosku – to nic innego, jak czyste marnotrawstwo wosku. Aby dać mu drugie życie, zawiń resztki wosku w ściereczkę i rozbij na kawałki wałkiem do ciasta, a następnie ponownie użyj tego samego wosku w wybranym przez siebie słoiczku ze świeczką. To nic innego, jak przedłużanie żywotności świec!

Masz świecę w słoiku? Nie martw się, usunięcie wosku jest łatwiejsze niż myślisz: po prostu napełnij świece wrzątkiem i obserwuj, jak ciepło topi wosk, powodując, że zacznie bulgotać na wierzchu. Następnie, gdy wosk ostygnie i stwardnieje, po prostu naciśnij, wyjmij go i przyłóż na palnik, aby uzyskać jeszcze piękniejsze zapachy. Kolejne świeczki w Twoim domu i to dzięki Tobie!

Znaliście któryś z tych sposobów? Choć są to nieoczywiste porady, pozwalają zaoszczędzić do kilkunastu złotych miesięcznie!

Brak postów do wyświetlenia