Kobieta z Wielkiej Brytanii otrzymuje jeden z pierwszych telegramów od króla Karola z okazji swoich setnych urodzin!

0
125

Pierwsze kartki urodzinowe wysłane przez nowego króla i królową, otrzymały setki osób w całej Wielkiej Brytanii.

Wśród tych osób byli między innymi weterani, którzy świętowali swoje 100. i 105. urodziny wraz ze specjalną, „królewską” kartką.

Ruth Park-Pearson z Tadcaster w hrabstwie North Yorkshire skończyła w miniony piątek 100 lat i była zachwycona, gdy następnego dnia pojawiła się u niej kartka podpisana przez Karola i Camillę.

Na kartce napisano: „Moja żona i ja bardzo się cieszymy, że obchodziłaś swoje setne urodziny 21 października 2022 roku. Wobec tego bardzo ci gratulujemy i przesyłamy serdeczne życzenia z tej wyjątkowej okazji.”

Na karcie widnieje zdjęcie uśmiechniętej pary królewskiej, wykonane latem 2018 roku.

Jubilatka była zachwycona! „To naprawdę piękna kartka; oprawię ją, aby każdy mógł ją oglądać”.

Pani Park-Pearson, urodzona w Glasgow, służyła we Wrens podczas II wojny światowej, kiedy na tronie zasiadał dziadek Karola, król Jerzy VI. Kobieta planuje umieścić tę wyjątkową kartkę w swoim gabinecie.

Pani Park-Pearson powiedziała: „Służyłam u jej [królowej] ojca, jeśli się nad tym zastanowić. Służyłam pod nim i pod królową, a teraz pod królem Karolem – powiedzmy, że są to trzech monarchowie mojego życia.

„Nie myślisz o wieku; dopiero później zdajesz sobie nagle sprawę, ile masz lat. Ja pamiętam starego króla!”

Pani Park-Pearson, która ma sześcioro dzieci, 13 wnucząt i 25 prawnuków, obchodziła swoje przełomowe urodziny w otoczeniu rodziny i powiedziała, że ​​to wyjątkowe wydarzenie połączyło ich wszystkich.

„To był naprawdę szczęśliwy dzień. Muszę przyznać, że miałam naprawdę cudowne urodziny”.

Tradycja wysyłania królewskich kartek z okazji ważnych urodzin i rocznic sięga 1917 roku za panowania Jerzego V, kiedy obchodzącym 100. urodziny lub 60. rocznicę ślubu wysłano telegram z życzeniami od króla.

Tysiące kartek urodzinowych i rocznicowych wysyłanych jest każdego roku z Pałacu Buckingham do osób obchodzących 100. i 105. urodziny, a następnie co roku.

Są również wysyłane do osób obchodzących 60., 65., 70. rocznicę ślubu, a następnie co roku.

Wraz ze starzeniem się populacji, liczba odbiorców wzrosła – w 1917 król Jerzy V wysłał 24 telegramy do stulatków, a 273 wysłano w 1952 r., gdy królową została Elżbieta II.

Do 2014 r. biuro odpowiedzialne za wysyłanie kart musiało zatrudnić dodatkowych pracowników, ponieważ roczna suma przekroczyła 7500.

Przypominamy, że podczas 70-letniego panowania królowej Elżbiety, w Wielkiej Brytanii, Królestwach i Terytoriach Zamorskich, wysłano około 1,3 miliona kartek z okazji urodzin i rocznic.

Jednak kartek nie można było dostarczyć w okresie oficjalnej żałoby, tj. między 9 września a państwowym pogrzebem zmarłego monarchy, czyli 19 września.

Te kartki, które nie zostały wysłane, w nadchodzących tygodniach będą przetwarzane tak szybko, jak to możliwe.

Brak postów do wyświetlenia