Menedżer amerykańskiej drużyny bejsbolowej uratował kobietę przed zakrztuszeniem się w restauracji

0
66

Menedżer Toronto Blue Jays, John Schneider, uratował życie kobiecie po tym, jak zobaczył ją dławiącą się w restauracji. O zdarzeniu poinformował zespół za pomocą mediów społecznościowych.

Schneider i jego żona, Jess, jedli w restauracji w Dunedin na Florydzie, kiedy ten zauważył, że kobieta przy pobliskim stoliku krztusi się jedzeniem.

43-latek ruszył jej na ratunek i wykonał chwyt Heimlicha, ratujący życie podczas zakrztuszenia. Schneider powiedział, że nauczył się go w szkole.

„Nauczyłem się tego w szóstej klasie i od tamtej pory o nim w ogólenie myślałem” – powiedział Schneider. „Więc to było jak: „Myślę, że pamiętam, ale jak to zrobić?”. Jestem większym facetem, więc myślę, że to trochę pomogło. Ale nie, nie myślałem o manewrze Heimlicha od szóstej klasy”.

Kiedy kobieta znów mogła bezpiecznie oddychać, obie strony wróciły do ​​posiłków, chociaż Schneider przyznał, że był „trochę wstrząśnięty”.

To nie jest tak, że szukasz poklepania po plecach – powiedział. „Kobieta powiedziała „Dziękuję” i kontynuowała posiłek z przyjaciółmi. Po prostu odpowiedzieliśmy: „Do zobaczenia później”. Nie oczekiwałem dużego komplementu. Myślę, że byłem trochę bardziej wstrząśnięty niż ona.”

Żona Schneidera powiedziała, że jej mąż w bardzo spokojny sposób zareagował na incydent. „Po prostu wstał i nie panikował”.

Każdy z nas powinien znać podstawy pierwszej pomocy. Brawo dla Johna Schneidera!

Brak postów do wyświetlenia