Myśleli, że coś mu dolega. Tymczasem goryl Bobo skrywał cenny skarb!

0
96

Bobo to 29-letni goryl niziny. Nigdy nie okazywał agresji, kiedy więc zaczął się chować po krzakach, jego opiekunowie byli zaniepokojeni. Myśleli, że coś mu dolega. Tymczasem Bobo skrywał w krzakach cenny skarb!

Bobo. Najłagodniejszy goryl świata

Bobo to 29-letni goryl uratowany przez organizację Ape Action Africa w 1996 roku. Pracownicy Ape Action Africa znaleźli Bobo przy matce zabitej przez kłusowników. Bobo miał zaledwie 2 lata. Pracownicy zabrali go do schroniska Ape Action Africa, które zajmuje się ochroną małp zagrożonych wyginięciem lub śmiercią przez nielegalny handel mięsem w Afryce Środkowej i Zachodniej, i zapewnili schronienie.

Ape Action Africa stworzyło małpom schronisko, które nie ogranicza w pełni ich wolności, a jednocześnie umożliwia ludziom pomoc w leczeniu i rehabilitacji rannych naczelnych. Dlatego też Bobo bez żadnych problemów wyrósł na silnego i zdrowego przedstawiciela swojego gatunku.

Skarb Bobo

Bobo nigdy nie okazywał agresji i nawet nie specjalnie walczył o dominację w stadzie. Kiedy więc zaczął się chować po krzakach i skrywać coś w dłoni, jego opiekunowie zaniepokoili się i umieścili na ścisłej obserwacji, nie chcąc, by zrobił krzywdę sobie lub innym. Podczas obserwacji przyglądali się jego zachowaniu i próbowali dostrzec, czy praca jego dłoni odbiega od normy.

Bobo nic nie dolegało. Nie chciał jednak pokazać, co skrywa w dłoni. Na szczęście dzięki cierpliwości opiekunów, skarb Bobo ujrzał w końcu światło dzienne. Okazało się, że Bobo znalazł w dżungli cenny skarb, bo żywą istotę. Była to miniaturowa małpiatka. Zwierzątko było wielkości jednego palca Bobo. Goryl postanowił pomóc małpiatce. Dał jej schronienie w krzakach i doglądał.

Zobaczcie, jak Bobo bawi się ze swoim skarbem.

Brak postów do wyświetlenia