Problem z przedwczesnym łysieniem dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może aktywować się już w bardzo młodym wieku. Naukowcy od lat szukają trwałego rozwiązania w walce z łysieniem i właśnie dokonali przełomowego odkrycia, które pomoże im w leczeniu.
Przyczyny łysienia
W pełni zdrowy człowiek traci codziennie od 50 do 100 włosów, które organizm zastępuje nowymi. Jeśli więc zobaczycie kilka włosków na swoich ubraniach czy szczotkach lub grzebieniach do włosów, to nie macie powodów do zmartwień.
Problem zaczyna się wtedy, gdy zauważycie gwałtowny wzrost ilości wypadających włosów. Wtedy należy udać się do lekarza i zrobić wszelkie niezbędne badania. Istnieje bowiem kilka przyczyn nadmiernej utraty włosów. Pierwszą są schorzenia skóry głowy, drugą zaburzenia hormonalne, trzecią przewlekły stres, a czwartą niewłaściwy skład zażywnych leków.
Przełomowe odkrycie w leczeniu łysiny
Naukowcom Yokohama National University udało się wyhodować w warunkach laboratoryjnych działające mieszki włosowe. Dzięki temu naukowcy będą mogli bliżej poznać proces naturalnego powstania i rozwoju mieszków włosowych, a co za tym idzie, rozpoznać przyczyn zaburzeń ich pracy, które prowadzi do łysienia.
To odkrycie daje też nową możliwość odbudowania włosów. Skoro można wyhodować je naturalnie, to zapewne ludzie będą również zainteresowani ich przeszczepem.