Nie żyje laureat Oscara. Odszedł wybitny Alan Arkin

0
141
Alan Arkin (NBC News)

Zmarł Alan Arkin. Znany aktor Hollywood i kilkukrotny nominowany oraz zdobywca Oscara odszedł w wieku 89 lat.

Alan Arkin był tzw. aktorem charakterystycznym, który zademonstrował swoją wszechstronność w komediach i dramatach, otrzymując cztery nominacje do Oscara i zdobywając Oscara w 2007 roku za rolę w filmie „Mała Miss”. Legenda Hollywood zmarła w wieku 89 lat.

Śmierć Alana Arkin potwierdzili jego synowie za pośrednictwem rzecznika prasowego aktora. Rzadko był bez pracy, występując w ponad 100 filmach telewizyjnych i fabularnych. Jego znakami rozpoznawczymi były sympatia i całkowite zanurzenie się w swoich rolach, bez względu na to, jak niezwykłe były. W ostatnich latach występował u boku Michaela Douglasa w serialu komediowym „The Kominsky Method”. Rola ta przyniosła mu dwie nominacje do nagrody Emmy.

Arkin odniósł natychmiastowy sukces w filmach dzięki „Rosjanie nadchodzą” i osiągnął ponowny szczyt w karierze w 2007 roku, wygrywając Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w hicie „Mała Miss.” Ponad 40 lat dzieliło jego pierwszą nominację do Oscara za „Rosjanie nadchodzą” od nominacji za rolę w nagrodzonym Oscarem „Argo”.

CZYTAJ: Mats Wilander przekonany, że Andy Murray może wygrać w tym roku Wimbledon

CZYTAJ: Ile par okularów zużyto przy kręceniu serii o Harrym Potterze?

Brak postów do wyświetlenia