Nike wprowadza pierwszy produkt menstruacyjny, który założą piłkarki na mundialu 2023

0
114
Nike, One Shorts, Leak Protection (Photo: Yahoo UK)

Nike wychodzi naprzeciw potrzebom kobietom zawodowo uprawiającym sport. Stworzył swój pierwszy produkt menstruacyjny, który zwiększy komfort zawodniczek podczas rywalizacji w trakcie okresu i zabezpieczy przed niechcianymi przeciekami. Produkt będą nosić piłkarki na mundialu 2023.

Nike wypuszcza na rynek swoją pierwszą w historii innowację menstruacyjną — materiał podszewkowy o nazwie Leak Protection. To ultracienka, chłonna wyściółka, która pomaga chronić przed przeciekami podczas miesiączki, wykonana z dwuwarstwowego klina z laminatu, który wchłania, odprowadza i zatrzymuje krew, z membraną, która działa jak bariera zapobiegająca wyciekom. Specjalistyczny materiał po raz pierwszy pojawi się w spodenkach Nike One Shorts.

Leak Protection nie zastąpi tamponu czy podpasek ani bielizny menstruacyjnej, ale będzie drugą ochroną, która wyeliminuje niebezpieczeństwo wycieku w trakcie ruchu. Nike pracował nad produktem od 2019 roku. Po ukończeniu prac nad materiałem firma poddała go licznym testom. Wyściółka była testowana przy pomocy sztucznej miesiączki — w tym poparte danymi „szybkość przepływu” i „przepis” na syntetyczną krew, która faktycznie pasuje do lepkości płynu menstruacyjnego. Produkt testowali również sportowcy podczas tysięcy godzin testowych.

Produkt końcowy, Nike One Short (Leak Protection), będzie dostępny na świecie od początku kwietnia.

Na razie jedynym innym potwierdzonym produktem wyposażonym w nową technologię są spodenki Nike Pro, ale będą one dostępne tylko dla piłkarek podczas nadchodzących Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023. Jako część strojów dla 13 federacji Nike.

CZYTAJ: Dawid Kubacki w pierwszym wywiadzie po wycofaniu się z PŚ i chorobie żony. Czy wróci do skoków? [WIDEO]

CZYTAJ: Fernando Alonso: Co za głupia zasada!

Brak postów do wyświetlenia