Oscary 2023. Gdzie i kiedy oglądać?

0
92
Oscary (Twitter)

Przed nami 95. gala rozdania Oscarów. To najważniejsze nagrody filmowe na świecie. Wśród tegorocznych nominowanych znalazł się polski film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Czy polski kandydat zdobędzie Oscara? Podpowiadamy, gdzie i kiedy śledzić oscarowy wieczór na żywo.

O tym, czy polski kandydat do Oscara, film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego dostanie nagrodę, dowiemy się już w najbliższy weekend!

W tym roku prowadzącym oscarowej gali będzie Jimmy Kimmel. To trzeci raz, kiedy Akademia powierza to zadanie Kimmelowi. Ostatni raz amerykański prezenter przewodził uroczystości, kiedy na Oscarach doszło do historycznej pomyłki, kiedy pomylono zwycięzcę w kategorii „najlepszy film”. Początkowo ogłoszono, że zwycięzcą został film „La La Land”, podczas gdy prawdziwym triumfatorem był „Moonlight”. Kimmel będzie mieć w tym roku trudne zadanie, ponieważ Akademia liczy na to, że tegoroczne Oscary będą tak perfekcyjne i spektakularne, że świat na zawsze zapomni o incydencie z gali z zeszłego roku, kiedy Will Smith spoliczkował na scenie Chrisa Rocka.

Gala Oscarów odbędzie się 12 marca o godz. 20 czasu amerykańskiego. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na całym świecie. W Polsce będzie można je śledzić na żywo w programie Canal+ w nocy z 12 na 13 marca. Oscarowy wieczór w Canal+ rozpocznie się o 2 w nocy czasu polskiego.

Brak postów do wyświetlenia