Panthers Wrocław i LO XI otwierają klasę dla futbolistów amerykańskich

0
107

Panthers Wrocław i wrocławskie Liceum Ogólnokształcące nr XI łączą siły, aby otworzyć klasę dla tych, którzy chcą być futbolistami amerykańskimi. Klasa ma być szansą na grę w Panthers Wrocław i trampoliną do najlepszej ligi futbolu amerykańskiego na świecie — NFL. To jedyna w Polsce klasa sportowa o specjalizacji w futbolu amerykańskim! 

Panthers Wrocław to drużyna futbolu amerykańskiego ze stolicy Dolnego Śląska, którego pierwszy zespół występuje w międzynarodowej lidze European League of Football, a sekcja juniorska gra w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Liceum Ogólnokształcące nr XI to liceum znane z zamiłowania do sportu, ponieważ ma w swojej ofercie m.in. klasę wioślarską czy piłkarską. Klasa o specjalizacji futbolu amerykańskiego, która zostanie utworzona w LO XI będzie wprowadzona we współpracy z Panthers Wrocław.

W ramach klasy dla futbolistów amerykańskich LO XI i Panthers Wrocław będą oferować szereg zajęć sportowych w szkole, dodatkowe siedem godzin treningu na obiektach Panthers Wrocław oraz możliwość gry w juniorskiej drużynie Panthers Wrocław. Co więcej, klasa będzie nastawiona na przygotowanie uczniów do ewentualnej kontynuacji nauki w Stanach Zjednoczonych i kariery w futbolu amerykańskim w USA na poziomie uniwersyteckim. Najlepsi uczniowie będą mogli liczyć na kontynuację nauki m.in. na zagranicznych uczelniach i pomoc klubu w dostaniu się do ligi uniwersyteckiej w USA. Panthers Wrocław współpracują bowiem z klubami w USA i dzięki temu już dwóch wychowanków Panthers Wrocław skorzystało z wyjazdu stypendialnego do tego kraju.

Specjalizacja futbolowa realizowana będzie w ramach już funkcjonującej klasy o profilu turystyczno-sportowym. Ma do niej chodzić 32 uczniów. Klasa zostanie podzielona na dwie grupy, do których może dołączyć po 16 osób. Oprócz zwiększonej liczby treningów – zarówno w ramach lekcji w szkole, jak i na Stadionie Olimpijskim, grupa sportowa będzie kłaść intensywny nacisk także na naukę języka angielskiego – m.in. dzięki zajęciom prowadzonym przez amerykańskich trenerów. Uczniowie, którzy dołączą do klasy, mogą liczyć na wsparcie partnerów klubu, w tym marki Tarczyński – sponsora strategicznego Panthers Wrocław.

Prezentacja drużyny futbolowej nastąpi w ostatni weekend marca podczas dni otwartych LO XI. Szczegóły dotyczące klasy można znaleźć na stronie internetowej LO XI pod TYM linkiem.

PRZECZYTAJ: Paul Grant, aktor znany z „Harry’ego Pottera” i „Gwiezdnych wojen”, zmarł w wieku 56 lat

PRZECZYTAJ:FC Barcelona chce już sprzedać Lewandowskiego?!

Brak postów do wyświetlenia