Rutyna w rozmowie na pierwszej randce? Opowiadanie tych samych historii zabija atmosferę!

0
77

Historia o tym, jak pięć lat temu pojechałeś do Barcelony już się starzeje, prawda? Pomyśl o rozmowach, które prowadzisz na pierwszych randkach – szczególnie, jeśli często na nie chodzisz!

Prawdopodobnie stale używasz tych samych anegdot i choć nie ma w tym nic złego, może to sprawić, że twoje randki z każdą kolejną osobą będą przypominać Dzień Świstaka.

Ponadto, istnieje szansa, że sprawi to, iż rozmowa będzie mniej ekscytująca – tak, jakbyś „odgrywał” pogawędki w sposób performatywny, a nie zaangażowany.

Randkowy ekspert dla amerykańskiej korporacji, Hayley Quinn, mówi, że prowadzi to do braku autentyczności.

https://www.fluentin3months.com/multilingual-dating/

„Jeśli czujesz, że prowadzisz te same stare rozmowy na randkach, spróbuj to zmienić, pozwalając sobie na jedno: na autentyczność! Będziesz mniej polegać na anegdotach i zaczniesz dzielić się tym, jak się czujesz w danym momencie. Pomyśl też o tym, o jakich tematach lubisz rozmawiać. Staniesz się bardziej atrakcyjny i wciągający, gdy będziesz mówić o czymś, co Cię naprawdę ekscytuje. Nawet jeśli Twoje ulubione tematy wydają się dziwaczne, pamiętaj, że właściwi ludzie również mogą się nimi podekscytować!”

Wspaniałe rozmowy są tworzą się również dzięki umiejętności słuchania. Dobrą praktyczną zasadą może być porzucenie pytań związanych z pogawędką i zamiast tego zadawanie tylko pytań, na których naprawdę Ci zależy – dodaje ekspertka.

Jednym z problemów może być zbytnie przygotowanie na randki.

Mając ogólne wyobrażenie o rzeczach, o które możesz chcieć zapytać osobę, ważne jest, aby po prostu płynąć z prądem.

„Spróbuj postrzegać randki jako dwukierunkową ulicę, w której oboje musicie znaleźć wzajemne dopasowanie. Jeśli potrafisz przyjąć to jako swój sposób myślenia, łatwiej jest zachowywać się autentycznie, ponieważ nie musisz zdobywać niczyjej aprobaty, a jeśli coś nie działa, jesteś szczęśliwszy, jeśli odpuścisz, nie postrzegając tego jako porażki”.

W skrócie: kiedy będziesz w stanie być bardziej zrelaksowany, pomoże to Twojej naturalności, prawdziwej osobowości i spontaniczności!

Brak postów do wyświetlenia