We Wrocławiu zbudowano „Miasto z Piernika”

Date:

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na Mikołajki, a jesteście z Wrocławia, to śpieszymy z pomocą. Zapraszamy na wystawę „Miasto z Piernika” gdzie domy, ludzie i zwierzęta są z lukrowanego piernika, a pociągi z czekolady. Gdzie i do kiedy można podziwiać piernikowe miasto?

Jedyna taka wystawa na świecie

„Miasto z Piernika” to wystawa zorganizowana przez wrocławskie Kolejkowo. Tegoroczna wystawa to już druga edycja piernikowego miasta. W tym roku miasto jest dwa razy większe niż poprzednio. W tym roku na piernikowej wystawie można zobaczyć m.in. piernikowe chatki, piernikowe zoo i zwierzęta, piernikowy dom Baby Jagi, piernikowy dworzec i czekoladowe pociągi oraz piernikowy ratusz. Na odwiedzających czekają też cukrowi Jaś i Małgosia w korzennym lesie. Jak podaje oficjalny portal miasta Wrocław „Miasto z Piernika” to jedyna taka wystawa na świecie.

„Miasto z Piernika” to ponad półtorej tony korzennego ciasta

Budowa piernikowego miasta to ogromne przedsięwzięcie, którego tworzenie trwa wiele miesięcy. Miasto powstawało przy uszanowaniu tradycyjnego kunsztu piekarniczego, który zakłada wypiekanie każdego elementu w odpowiednich formach i późniejsze wycinanie i lukrowanie ręczne. „Miasto z Piernika” to ponad półtorej tony korzennego ciasta. Do stworzenia piernikowego miasta wykorzystano 140 kilogramów miodu, 321 jaj, 36 kilogramów cukru pudru, 40 kilogramów przypraw korzennych i 168 cytryn.

Gdzie i do kiedy można odwiedzać „Miasto z Piernika”?

„Miasto z Piernika ma ponad 150 metrów kwadratowych i czeka na odwiedzających w Kolejkowo w Sky Towerze na 1. piętrze. Wystawę można oglądać z efektem dnia i nocy. W efekcie nocy piernikowe miasto jest oświetlone świątecznymi światełkami.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających codziennie od 10 do 18, również w niedziele i święta. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 32 zł. Dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat cena wynosi 26 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą za Studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne muszą zapłacić za bilet 26 zł. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do końca lutego 2023 roku.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...