We Wrocławiu zbudowano „Miasto z Piernika”

0
113

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na Mikołajki, a jesteście z Wrocławia, to śpieszymy z pomocą. Zapraszamy na wystawę „Miasto z Piernika” gdzie domy, ludzie i zwierzęta są z lukrowanego piernika, a pociągi z czekolady. Gdzie i do kiedy można podziwiać piernikowe miasto?

Jedyna taka wystawa na świecie

„Miasto z Piernika” to wystawa zorganizowana przez wrocławskie Kolejkowo. Tegoroczna wystawa to już druga edycja piernikowego miasta. W tym roku miasto jest dwa razy większe niż poprzednio. W tym roku na piernikowej wystawie można zobaczyć m.in. piernikowe chatki, piernikowe zoo i zwierzęta, piernikowy dom Baby Jagi, piernikowy dworzec i czekoladowe pociągi oraz piernikowy ratusz. Na odwiedzających czekają też cukrowi Jaś i Małgosia w korzennym lesie. Jak podaje oficjalny portal miasta Wrocław „Miasto z Piernika” to jedyna taka wystawa na świecie.

„Miasto z Piernika” to ponad półtorej tony korzennego ciasta

Budowa piernikowego miasta to ogromne przedsięwzięcie, którego tworzenie trwa wiele miesięcy. Miasto powstawało przy uszanowaniu tradycyjnego kunsztu piekarniczego, który zakłada wypiekanie każdego elementu w odpowiednich formach i późniejsze wycinanie i lukrowanie ręczne. „Miasto z Piernika” to ponad półtorej tony korzennego ciasta. Do stworzenia piernikowego miasta wykorzystano 140 kilogramów miodu, 321 jaj, 36 kilogramów cukru pudru, 40 kilogramów przypraw korzennych i 168 cytryn.

Gdzie i do kiedy można odwiedzać „Miasto z Piernika”?

„Miasto z Piernika ma ponad 150 metrów kwadratowych i czeka na odwiedzających w Kolejkowo w Sky Towerze na 1. piętrze. Wystawę można oglądać z efektem dnia i nocy. W efekcie nocy piernikowe miasto jest oświetlone świątecznymi światełkami.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających codziennie od 10 do 18, również w niedziele i święta. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 32 zł. Dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat cena wynosi 26 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą za Studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne muszą zapłacić za bilet 26 zł. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do końca lutego 2023 roku.

Brak postów do wyświetlenia