Wewnątrz „dziwnej i cudownej” kamienicy Lily Allen i Davida Harboura

0
102

Dwa i pół roku po tym, jak Lily Allen i David Harbor wzięli ślub w Las Vegas w 2020 roku, para otwiera drzwi do swojego wymarzonego domu w wysadzanej drzewami dzielnicy Carroll Gardens na Brooklynie.

Ich ekscentryczna siedziba znalazła się na okładce marcowego numeru magazynu Architectural Digest, na którym piosenkarka i aktor „Stranger Things” wyleguje się w zielonym salonie, w którym znajduje się tapeta w kwiaty, lampa z palmą z brązu, robiona na zamówienie szmaragdowa aksamitna sofa i królewski XIX-wieczny kryształowy żyrandol.

https://static3.stuff.co.nz/230130145039-04-architectural-di-bd456cfb.jpg

Para zatrudniła projektanta wnętrz Billy’ego Cottona i architekta Bena Bischoffa do remontu włoskiego piaskowca z końca XIX wieku. Stamtąd przekształcili przestrzeń, łącząc ozdobne meble i żywe kolory, które przyciągają wzrok do każdego szczegółu w pokojach. Mając za inspirację klasyczną architekturę w stylu włoskim – a także włosko-amerykańską historię tego obszaru – Cotton powiedział AD, że chce zaprojektować przestrzeń „tak, jakby odziedziczyli dom po zwariowanej włoskiej babci o bajecznym guście”.

https://media.architecturaldigest.com/photos/63d7d9bad5572e6ffda09a0f/master/w_1600,c_limit/AD0323_ALLEN_7%20copy.jpg

Kamienica ma niezwykły układ, z przestronną główną łazienką w stylu ogrodu i pozłacaną, która służy również jako salon (jest wyłożona wykładziną, z toaletą i prysznicem w innym pokoju) oraz bezokienną sypialnią w kolorze flaminga tylko przez łazienkę. Bardziej neutralna kuchnia to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą goście, podczas gdy salon znajduje się z tyłu. Każdy pokój jest tematyczny, od legowiska pokrytego tygrysimi paskami po błękitną łazienkę, z której korzysta dwoje dzieci Allen.

https://media.architecturaldigest.com/photos/63d7e21b6d99a0b32cdc92d3/master/w_1600,c_limit/AD0323_ALLEN_10%20copy.jpg

Allen wyjaśniła, że nie ma nic przeciwko temu, jak wybory projektowe wpływają na wartość odsprzedaży, mówiąc: „Chcemy w nim mieszkać w sposób, który nam odpowiada”. (Nie przeszkadza jej też to, że jej dzieci nazywają posiadłość „domem klaunów”, zauważyła, podkreślając, że „mówią to w najbardziej kochający sposób”).

https://media.architecturaldigest.com/photos/63d7e21b9dd44a3242d15ac6/master/w_1600,c_limit/AD0323_ALLEN_6%20copy.jpg

Niezwykła przestrzeń jest bardzo daleka od domu, w którym Harbour, jak powiedział, dorastał w Westchester w stanie Nowy Jork, a także jego poprzedniego loftu Nolita. Ale z radością pozwolił Allen przejąć inicjatywę dzięki jej talentowi do odważnych kolorów.

„Jestem chłopcem z przedmieść z Westchester, więc jestem przyzwyczajony do estetyki bardziej średniej” – powiedział. „Ale uwielbiam to, że moja żona ma własną wizję i nie boi się podejmować ryzyka”.

Brak postów do wyświetlenia