Zbieracze śmieci znaleźli paczkę chipsów z 1968 roku!

0
79

Paczka chipsów została odkryta w Kesgrave, w Suffolk. Paczka przetrwała ponad pół wieku!

Zbieracze śmieci w Kesgrave byli oszołomieni, gdy natknęli się na torebkę Golden Wonder z chipsami o smaku pieczonego kurczaka pochodzącą z 1968 roku.

Większość napisów była nienaruszona – na wyblakłym opakowaniu można odczytać wiele lat po jego wyrzuceniu.

W tym samym czasie firma reklamowała konkurs, gdzie można było wygrać płatny wyjazd na igrzyska olimpijskie, które odbywały się w Mexico City.

Jason Alexander, który prowadził grupę Kesgrave Wombles, udostępnił zdjęcia rzadkiego znaleziska w mediach społecznościowych. Na Twitterze napisał: „To nasza najstarsza rzecz znaleziona podczas tegorocznych wiosennych porządków w Wielkiej Brytanii – 55-letnia paczka chipsów Golden Wonder. Na odwrocie paczki znajduje się symbol Igrzysk Olimpijskich w Meksyku, których data zakończenia to sierpień 1968.

Jason opisuje siebie jako „seryjnego zbieracza śmieci”. Jest także założycielem Rubbish Walks, zewnętrznej firmy społecznej z siedzibą w Suffolk.

Prowadzi także Muzeum Zabytkowej Śmieci, wirtualną kolekcję przedmiotów znalezionych podczas zbiórki śmieci.

Należą do nich puszka Lucazade z lat 80., butelka wybielacza Spar z lat 60. i opakowania Chocolate Treets z lat 70. Paczka chipsów Golden Wonder świetnie wpasuje się w kolekcję hostowaną na stronie Rubbish Walks.

„Ta paczka z pewnością będzie miała swoją własną półkę w moim muzeum starych śmieci” – dodał Jason.

Brak postów do wyświetlenia