22 lutego obchodzimy światowy dzień margarity

0
256

22 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Margarity. To jeden z najpopularniejszych drinków na świecie. Oto krótka historia Margarity i przepis jak ją zrobić.

Margarita to drink na bazie tequili, likieru typu triple sec i soku z limonki. Uważa się, że koktajl powstał w kraju, z którego wywodzi się tequila, czyli z Meksyku.

Historykom wciąż nie udało się jednoznacznie określić genezy Margarity, ale najczęściej słyszana anegdota mówi, że drink powstał na cześć Margarity Seims. Była to Amerykanka, która była na wakacjach w Acapulco w 1948 roku, kiedy poprosiła o zmieszanie swoich ulubionych napojów — tequili, likieru pomarańczowego i soku z limonki. Tommy Hilton tak polubił ten koktajl, że zaczął serwować go w swoich hotelowych barach i restauracjach rozsianych po całym świecie, przez co Margarity zyskała globalną sławę.

Serwowany w eleganckim kieliszku ze słoną otoczką słodko-kwaśny koktajl z posmakiem limonki jest prosty w przygotowaniu, a składniki są ogólnodostępne przez cały rok.

Przepis na klasyczną margaritę:

  • 40 ml tequili
  • 20 ml Cointreau
  • 20 ml soku wyciśniętego z limonki
  • Kruszony lód

W shakerze zmieszać ze sobą dokładnie wszystkie składniki, w tym część kruszonego lodu. Przelać przez sitko do kieliszka ozdobionego crustem i wypełnionego pozostałym lodem.

Brak postów do wyświetlenia