Oto gigantyczny kot, który dorównuje wzrostem dziewięcioletniemu dziecku!

0
85

Finn, sześcioletni kot Maine Coon, ma…1.3 metra! To tyle, co przeciętne, dziewięcioletnie dziecko. Kot oszałamia przechodniów swoim rozmiarem, wobec czego bardzo często mylony jest z psem. Podczas ostatniego ważenia, przechylił szalę na…10 kg!

Jego dumna właścicielka, Natalie Bowman, mówi, że jego wygląd jednocześnie zdumiewa i zachwyca ludzi.

Natalie, lat 32, powiedziała: „Finn jest naprawdę potulny i ciekawski. Potrzebuje bardzo dużo bliskości i czułości, uwielbia się przytulać!”

„To naprawdę zabawne, kiedy nieznajomi myślą, że jest psem. Potem, kiedy się do niego zbliżają, mówią: „O mój Boże, to kot! Kochają go.”

Natalie, pracownik służby zdrowia, adoptowała Finna w 2017 roku, gdy miał zaledwie trzy i pół miesiąca. Zdumiewający rozmiar Finna czyni go drogim w utrzymaniu. Jest karmiony trzy lub cztery razy dziennie i musi być prowadzony na smyczy, a jego codzienne spacery czynią go kimś w rodzaju lokalnej celebryty.

Natalie, która mieszka w Kalifornii w USA, dodała: „Miałam ludzi z serwisu, którzy naprawiali różne rzeczy. Zawsze fajnie jest patrzeć, jak dorośli mężczyźni są zszokowani moim kotem. Często mówią, że wygląda jak ryś rudy lub żbik.

Pomimo swoich rozmiarów, Finn jest łagodnym olbrzymem i świetnie dogaduje się z drugim kotem Natalie. „Przystosowanie się do siebie zajęło im trochę czasu, ale teraz się kochają” – wyjaśniła Natalie.

„Jest bardzo towarzyskim kotem i uwielbia rozmawiać, jest bardzo głośny”.

Widzieliście kiedyś takiego kota?

Brak postów do wyświetlenia