31. finał WOŚP już bije rekord, a to jeszcze nie koniec zbiórki

0
107

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ten moment zebrana kwota podczas zbiórki wynosi 154,6 mln zł. To nowy rekord i o 18 mln zł więcej od kwoty, która na tym samym etapie Finału widniała na koncie WOŚP w zeszłym roku. Liczenie pieniędzy wciąż trwa, tak samo, jak i licytacje Allegro 31. Finału WOŚP.

Co to jest WOŚP?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w skrócie WOŚP, to fundacja założona przez Jurka Owsiaka, której celem jest ratowanie życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia oraz promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Przez 30 dotychczasowych finałów fundacja zebrała ponad 1,75 miliarda złotych na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Szacuje się, że obecnie co piąty szpitalny sprzęt pochodzi od WOŚP.

Cel 31. Finału WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 29 stycznia i upłynął pod hasłem: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Chcemy wygrać z sepsą — zagramy dla wszystkich, małych i dużych”.

WOŚP znów bije rekord

Polacy kolejny raz pokazali, że dla chcącego nic trudnego. Już teraz wiadomo, choć zbiórka jeszcze trwa, że udało się uzbierać ponad 18 mln zł więcej od kwoty, która na tym samym etapie Finału widniała na koncie WOŚP w zeszłym roku podczas 30. Finału. Wiadomo też, że osiągnięty został podstawowy pułap finansowy zbiórki pozwalający na zakup wszystkich niezbędnych rzeczy, o których rozmawiano ze szpitalami. To wszystko oznacza, że WOŚP będzie w stanie spełnić wszelkie prośby szpitali w kontekście walki z sepsą.

Kiedy poznamy ostateczną zebraną kwotę podczas 31. Finału WOŚP?

Oficjalne podsumowanie wszystkich zbiórek i ogłoszenie ostateczne kwoty, jaką udało się uzbierać na pomoc szpitalom w ramach 31. Finału WOŚP zostało zaplanowane na 31 marca 2023 roku.

Linki do trwających wciąż licytacji Allegro 31. Finału WOŚP znajdziecie —> TUTAJ.

Brak postów do wyświetlenia