4 najbogatszych graczy NBA, którzy zbankrutowali

Date:

Kariery w NBA nie zawsze są gwarancją bezpieczeństwa finansowego na całe życie. Do bankructw sportowców, nie tylko tych z NBA, dochodzi m.in. z powodu złego zarządzania finansami, problemach z hazardem czy ulokowaniu pieniędzy w niepewną inwestycję. Kim jest 4 najbogatszych graczy NBA, którzy zbankrutowali?

Allen Iverson

Allen Iverson był jedną z największych gwiazd NBA w historii. Był liderem, gdy liga przechodziła z ery Michaela Jordana i był niesamowicie popularny. Niestety, Iverson uwielbiał rozdawać pieniądze ludziom z najbliższego otoczenia i kupować bardzo drogie auta i biżuterię. W 2010 roku Iverson oficjalnie ogłosił bankructwo po tym, jak nie był w stanie spłacić swojego długu wobec jubilera. Gwiazdora uratował kontrakt z Reebokiem, który podpisał na dożywocie i mógł skorzystać z jego pomocy finansowej, gdy znalazł się w dołku.

Antoine Walker

Antoine Walker był mistrzem NBA. Niestety był uzależniony od hazardu. Musiał zapłacić prawie milion dolarów kilku kasynom, żeby spłacić długi. Pogrążyła go niekontrolowana potrzeba wydawania pieniędzy, ponieważ oprócz problemów z hazardem Walker wydawał pieniądze na prawo i lewo na wszelkie zachcianki, aż któregoś dnia kasa się skończyła.

Latrell Sprewell

Latrell Sprewell pomimo błyskotliwej 13-letniej kariery w profesjonalnej koszykówce, stracił całą swoją fortunę. Nie zapłacił prawidłowo podatków i musiał zapłacić stanowi Wisconsin nieprzyzwoitą kwotę zaległych podatków, ponad 3,5 miliona dolarów. Sprewell został następnie pozwany przez swoją byłą żonę na kwotę 200 milionów dolarów. Jego jacht i dom zostały przejęte.

Shawn Kemp

Opowieść Shawna Kempa jest przestrogą, a utrata bogactwa jest w dużej mierze związana z błędnymi decyzjami osobistymi. Po niezwykle lukratywnej karierze w NBA, która przyniosła mu w sumie 90 milionów dolarów, Kemp w 2022 roku ma na swoim koncie zaledwie 5 milionów dolarów aktywów. Będąc ojcem co najmniej sześciorga dzieci, Kemp jest prawnie zobowiązany do wspierania finansowego sześciu oddzielnych rodzin. Ponadto musiał zapłacić dużo pieniędzy z tytułu opłat prawnych po tym, jak został oskarżony o nielegalne posiadanie narkotyków.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...