Aktorka Susan Sarandon aresztowana podczas protestu w Nowym Jorku

0
141
Susan Sarandon (foto: WGNA)

Susan Sarandon protestowała przeciwko wysokości płac pracowników restauracji. Została aresztowana za „nieporządne zachowanie” podczas protestu w Nowym Jorku.

Nagrodzona Oscarem aktorka Susan Sarandon została aresztowana podczas protestu na rzecz praw i podwyżek płac dla kelnerów i pracowników restauracji w mieście Nowy Jork. Płaca pracowników restauracji (w tym napiwków) w Nowym Jorku wynosi 66% płacy minimalnej w USA i waha się od 8,35 do 10,40 USD za godzinę.

Legenda Hollywood, znana ze swojego aktywizmu i wspierania lewicowych spraw politycznych i społecznych, była obecna na wiecu w Kapitolu stanu Nowy Jork, aby połączyć siły z grupą One Fair Wages. Według swojej strony internetowej „OFW” „ma na celu położenie kresu wszelkim płacom poniżej minimum w Stanach Zjednoczonych oraz zwiększenie stabilności płac i warunków pracy w sektorze usług.

Policja aresztowała w sumie osiem osób za „nieporządne zachowanie”. Na filmie z incydentu, który pojawił się w mediach społecznościowych, Sarandon jest eskortowany w kajdankach. Nic nie mówi i wygląda na spokojną.

CZYTAJ: Evenepoel wycofuje się z Giro D’Italia!

CZYTAJ: Academy of Country Music Awards. Rozdano najważniejsze nagrody muzyki country

Brak postów do wyświetlenia