Alec Baldwin z formalnym zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci na planie „Rust”

Date:

Aktor Alec Baldwin i osoba nadzorująca rekwizyty na planie zostali formalnie oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku śmiertelnego postrzelenia operatorki na planie filmowym produkcji „Rust”. Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi przez prokuratorów 31 stycznia stwierdzono, że doszło do zaniedbania standardów bezpieczeństwa.

Prokurator okręgowy Santa Fe, Mary Carmack-Altwies, złożyła dokumenty obciążające Baldwina i Hannah Gutierrez-Reed, którzy nadzorowali broń na planie westernu „Rust”, i przedstawiła dowody na to, że broń ta odbiegała od standardów bezpieczeństwa. Oświadczenie o prawdopodobnej przyczynie przedstawiające dowody przeciwko Baldwinowi zawiera wiele przypadków „wyjątkowo lekkomyślnych czynów” lub lekkomyślnych zaniedbań w zakresie podjęcia środków ostrożności w ciągu dni i minut poprzedzających śmiertelny postrzał.

Prokuratorzy powiedzieli, że zaangażowanie Baldwina jako producenta i osoby, która strzelała z pistoletu, zaważyło na decyzji o wniesieniu zarzutów.

Ława przysięgły zadecyduje jak będzie sądzony Baldwin

Oskarżenie o zabójstwo wniesione we wtorek przeciwko Baldwinowi i Gutierrezowi-Reedowi obejmuje dwa alternatywne przypadki i kary. Jedna wersja wymaga dowodu zaniedbania, za które zgodnie z prawem stanu Nowy Meksyk grozi do 18 miesięcy więzienia i grzywna w wysokości 5000 dolarów. Drugi przypadek zakłada lekceważenie bezpieczeństwa „bez należytej ostrożności i rozwagi”. Niesie za sobą wyższy próg wykroczenia i obejmuje „ulepszenie broni palnej”, które może skutkować obowiązkową karą pięciu lat więzienia, ponieważ przestępstwo zostało popełnione przy użyciu broni. Ława przysięgłym zadecyduje, który przypadek zabójstwa i karę weźmie pod uwagę.

Śledczy twierdzą, że Baldwin nie przeszedł koniecznych szkoleń

Śledczy twierdzą, że Baldwin nie pojawił się na obowiązkowym szkoleniu z broni palnej przed rozpoczęciem zdjęć i że nie ukończył w pełni szkolenia na planie. Przywołują również kilka naruszeń wymaganych kontroli bezpieczeństwa i protokołów, gdy broń była ładowana i dostarczana Baldwinowi. Twierdzą też, że Baldwin i Gutierrez-Reed pominęli krytyczną kontrolę bezpieczeństwa broni i jej amunicji. Prokuratorzy przedstawili również nowe zestawienie ostrej amunicji na planie – zauważając, że władze odkryły pięć dodatkowych prawdziwych nabojów, a także skrzynkę z amunicją, kaburę, wózek z bronią i jeden nabój przejęty od Gutierreza -Trzcina.

Baldwin twierdzi, że powiedziano mu, że w jego pistolecie są ślepaki

Baldwin, także współproducent „Rust”, opisał zabójstwo jako tragiczny wypadek. 64-letni aktor powiedział, że powiedziano mu, że broń jest bezpieczna, a naboje ślepe. Aktor stara się oczyścić swoje imię, pozywając ludzi zaangażowanych w obsługę i dostarczanie naładowanego rewolweru kalibru 45.

Co teraz?

Baldwin i Gutierrez-Reed otrzymają wezwanie do stawienia się w sądzie. Prokuratorzy zrezygnują z wielkiej ławy przysięgłych i będą polegać na sędzim, który określi, czy istnieją wystarczające dowody, aby przystąpić do procesu. Decyzja może zająć do 60 dni.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Adidas łączy siły z muzłumańską grupą spacerowiczów

W tym tygodniu Adidas połączy siły z grupą pieszych...

T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę,...

Paul Merson wyjaśnia, dlaczego powrót Gabriela Jesusa „spowoduje problemy” Arsenalu

Paul Merson twierdzi, że długo oczekiwany powrót Gabriela Jesusa...

Obraz Kandinsky’ego odzyskany przez spadkobierców ofiar Holokaustu ustanowił rekord aukcji

Obraz rosyjskiego modernisty Wassily'ego Kandinsky'ego, który kiedyś należał do...