Alec Baldwin z formalnym zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci na planie „Rust”

0
78

Aktor Alec Baldwin i osoba nadzorująca rekwizyty na planie zostali formalnie oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku śmiertelnego postrzelenia operatorki na planie filmowym produkcji „Rust”. Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi przez prokuratorów 31 stycznia stwierdzono, że doszło do zaniedbania standardów bezpieczeństwa.

Prokurator okręgowy Santa Fe, Mary Carmack-Altwies, złożyła dokumenty obciążające Baldwina i Hannah Gutierrez-Reed, którzy nadzorowali broń na planie westernu „Rust”, i przedstawiła dowody na to, że broń ta odbiegała od standardów bezpieczeństwa. Oświadczenie o prawdopodobnej przyczynie przedstawiające dowody przeciwko Baldwinowi zawiera wiele przypadków „wyjątkowo lekkomyślnych czynów” lub lekkomyślnych zaniedbań w zakresie podjęcia środków ostrożności w ciągu dni i minut poprzedzających śmiertelny postrzał.

Prokuratorzy powiedzieli, że zaangażowanie Baldwina jako producenta i osoby, która strzelała z pistoletu, zaważyło na decyzji o wniesieniu zarzutów.

Ława przysięgły zadecyduje jak będzie sądzony Baldwin

Oskarżenie o zabójstwo wniesione we wtorek przeciwko Baldwinowi i Gutierrezowi-Reedowi obejmuje dwa alternatywne przypadki i kary. Jedna wersja wymaga dowodu zaniedbania, za które zgodnie z prawem stanu Nowy Meksyk grozi do 18 miesięcy więzienia i grzywna w wysokości 5000 dolarów. Drugi przypadek zakłada lekceważenie bezpieczeństwa „bez należytej ostrożności i rozwagi”. Niesie za sobą wyższy próg wykroczenia i obejmuje „ulepszenie broni palnej”, które może skutkować obowiązkową karą pięciu lat więzienia, ponieważ przestępstwo zostało popełnione przy użyciu broni. Ława przysięgłym zadecyduje, który przypadek zabójstwa i karę weźmie pod uwagę.

Śledczy twierdzą, że Baldwin nie przeszedł koniecznych szkoleń

Śledczy twierdzą, że Baldwin nie pojawił się na obowiązkowym szkoleniu z broni palnej przed rozpoczęciem zdjęć i że nie ukończył w pełni szkolenia na planie. Przywołują również kilka naruszeń wymaganych kontroli bezpieczeństwa i protokołów, gdy broń była ładowana i dostarczana Baldwinowi. Twierdzą też, że Baldwin i Gutierrez-Reed pominęli krytyczną kontrolę bezpieczeństwa broni i jej amunicji. Prokuratorzy przedstawili również nowe zestawienie ostrej amunicji na planie – zauważając, że władze odkryły pięć dodatkowych prawdziwych nabojów, a także skrzynkę z amunicją, kaburę, wózek z bronią i jeden nabój przejęty od Gutierreza -Trzcina.

Baldwin twierdzi, że powiedziano mu, że w jego pistolecie są ślepaki

Baldwin, także współproducent „Rust”, opisał zabójstwo jako tragiczny wypadek. 64-letni aktor powiedział, że powiedziano mu, że broń jest bezpieczna, a naboje ślepe. Aktor stara się oczyścić swoje imię, pozywając ludzi zaangażowanych w obsługę i dostarczanie naładowanego rewolweru kalibru 45.

Co teraz?

Baldwin i Gutierrez-Reed otrzymają wezwanie do stawienia się w sądzie. Prokuratorzy zrezygnują z wielkiej ławy przysięgłych i będą polegać na sędzim, który określi, czy istnieją wystarczające dowody, aby przystąpić do procesu. Decyzja może zająć do 60 dni.

Brak postów do wyświetlenia