Była partnerka Woody’ego Allena wydaje książkę o molestowaniu ich dzieci przez Allena

0
551

Woody Allen został pierwszy raz oskarżony przez Mię Farrow o molestowanie seksualne ich dzieci w 1992 roku. Od tej pory była partnerka Allena, powraca co jakiś czas do swoich oskarżeń. Tym razem za sprawą książki, w której szczegółowo opisuje molestowanie dzieci przez Allena.

Woody Allen i Mia Farrow

Woody Allen uchodzi za jednego z najwybitniejszych reżyserów i twórców kina autorskiego w historii całego kina. Uważany za twórcę tzw. intelektualnej komedii, Woody Allen w swoich filmach bazuje na filozofii, psychologii, literaturze, seksualności, oraz swoim żydowskim pochodzeniu i odwiecznej miłości do Nowego Jorku. Jedną ze swoich kilku wielkich miłości, Mię Farrow, aktorkę, modelkę i aktywistkę, poznał w 1979 roku podczas przyjęcia. Pomimo początkowej nieśmiałości w okazywaniu swych uczuć, para związała się na następnych 12 lat w 1980 roku.

Choć nigdy ze sobą nie zamieszkali, mieli trójkę wspólnych dzieci, dwójkę adoptowanych i jedno biologiczne. Rozstali się w 1992 roku w atmosferze wielkiego skandalu, kiedy Farrow odkryła romans Allena z jej adoptowaną córką z drugiego małżeństwa. Allen i wspomniana córka Farrow do dziś pozostają w związku małżeńskim.

Farrow oskarża Allena o molestowanie ich dzieci od 30 lat

Kiedy Mia Farrow i Woody Allen rozstali się, Farrow uzyskała pełne prawa do opieki nad ich dziećmi. W uzasadnieniu sądu wskazano na niepokojące oznaki nadużycia seksualnego wobec dzieci ze strony Allena. Reżyser nie zgodził się z zasądzonym wyrokiem i para rozpoczęła długą batalię sądową o prawa do opieki nad dziećmi.

Ostatecznie po 14 miesiącach śledztwa zamknięto sprawę, ponieważ nie znaleziono wiarygodnych dowodów, że córka Allena była przez niego molestowana. Sama miała składać w tej sprawie sprzeczne zeznania. Allen do dziś pozostaje prawnym ojcem dzieci Farrow, z których jedno, Moses Farrow, utrzymuje z nim kontakty i dotąd broni go publicznie, mówiąc, że jego siostra nie była molestowana, a oskarżenia jego matki wynikają wyłącznie z chęci zemsty za to, że Allen ją zdradzał.

Mia Farrow wydaje książkę o molestowaniu dzieci przez Allena

Oskarżenia wysunięte przez Mię Farrow pod adresem Woody’ego Allena dotyczące molestowania ich dzieci zostaną omówione w książce, która zostanie opublikowana przez Farrow i te dzieci, które nie utrzymują z Allenem kontaktu. Publikacja będzie nosiła tytuł „The Farrows of Hollywood: Their Dark Side of Paradise” i ma dostarczyć nigdy wcześniej nieznanych informacji o „bajkowym życiu” z reżyserem. Aktorka ma się w książce odnieść nawet do oskarżeń swojego syna Mosesa o to, że wyszkoliła swoją córkę, aby udawała, że Allen ją molestował.

Brak postów do wyświetlenia