Partnerka Ronaldo z grzywną za nieprzestrzeganie zasad ubioru w Arabii Saudyjskiej

0
151

Fakt, że Ronaldo podpisał kontrakt z Al-Nassr , oznacza, że cała jego rodzina musiała przenieść się do Arabii Saudyjskiej i przyzwyczaić się do zupełnie innej kultury. W tym do przestrzegania surowych zasad ubioru. To może przysporzyć im kłopotów ze względu na odważny styl partnerki Ronaldo. Jaka grzywna grozi Georginie za nieprzestrzeganie zasad ubiory w Arabii Saudyjskiej?

Nowa rzeczywistość Ronaldo

Georgina Rodriguez jest partnerką Cristiano Ronaldo od 2016 roku i właśnie wraz z nim i dziećmi przeprowadziła się do Arabii Saudyjskiej, gdzie Ronaldo podpisał kontrakt z klubem Al-Nassr.

Rodzina Ronaldo wciąż przyzwyczaja się do nowej kultury, tak odmiennej od portugalskiej i hiszpańskiej, w której dorastał piłkarz i jego partnerka. Nic więc dziwnego, że proces ten trochę trwa i może sprawiać trudność. Szczególnym wyzwaniem dla Georginy wydaje się obowiązek przestrzegania surowo określonego dress code’u w Arabii Saudyjskiej.

Dress code w Arabii Saudyjskiej

Zaleca się, aby w Arabii Saudyjskiej kobiety w miejscach publicznych nosiły luźne ubrania, które zakrywają ciało do łokcia i poniżej kostki. Chociaż nie ma pełnej listy zabronionych części garderoby, przyjmuje się, że kobiety nie mogą nosić minispódnic, szortów, topów z głębokim dekoltem, topów bez ramiączek, na ramiączkach, czy z krótkim rękawem, ani spodni z dziurami.

To może być trudniejsze dla Georginy ze względu na jej odważny styl ubierania się i sposób, w jaki często pokazuje swój wygląd publicznie i w mediach społecznościowych. Modelka i influencerka musi jednak dostosować się do surowych zwyczajów Arabii Saudyjskiej, kraju muzułmańskiego, ponieważ złamanie zasad grozi karą.

Grzywna dla Georginy

Georgina była ostatnio widziana publicznie w abaya, prostej i luźnej typowej saudyjskiej sukience, kojarzonej z kobietami w religii muzułmańskiej. Jednak Georgina to Georgina i dlatego też chciała zachować swój osobisty styl, używając głębokich rozcięć przy nogach. To może być sprzeczne z obowiązującym w kraju prawem do przyzwoitości publicznej. Złamanie zasad wiąże się z grzywną. Za pierwszym razem, gdy osoba odwiedzająca kraj dopuści się takiego wykroczenia, musi zapłacić grzywnę w wysokości 100 riali, co odpowiada około 25 euro. Za drugim razem grzywna wynosi 200 riali, czyli 50 euro.

To mogą być grosze w oczach Ronaldo, biorąc pod uwagę, ile płaci mu Al-Nassr, ale on i Georgina z pewnością będą chcieli trzymać się z dala od kłopotów, więc partnerka piłkarza musi uważać.

Brak postów do wyświetlenia