Amazon zainwestuje prawie miliard dolarów w pojazdy elektryczne dla swojej floty!

Date:

W poniedziałek, 10 października 2022 roku, Amazon poinformował, że planuje wydać 972 miliony dolarów na pojazdy elektryczne dla swojej europejskiej floty.

Inwestycja do 2025 roku zwiększy flotę firmy do co najmniej 10 000 elektrycznych samochodów dostawczych, w porównaniu z 3 000, które już eksploatuje, oraz ponad 1500 elektrycznych ciężarówek dalekodystansowych. Celem firmy jest, aby do 2040 r. wyprodukować zerową emisję dwutlenku węgla netto.

Amazon poinformował, że inwestycja pomoże napędzać innowacje w całej branży i zachęcić do rozbudowy publicznej infrastruktury ładowania, co umożliwi sektorowi transportowemu szybsze ograniczenie emisji.

Wielu producentów samochodów zwiększa plany produkcji elektrycznych samochodów dostawczych. Jednym z nich są elektryczne ciężarówki Rivian, w których Amazon był głównym inwestorem.

Pojazdy dostawcze, które regularnie jeżdżą na krótkich trasach, można stosunkowo łatwo w pełni naładować w nocy w magazynie firmy.

Jak podoba Wam się pomysł Amazona?

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...