Król Karol III zostanie koronowany 6 maja przyszłego roku

Date:

Pałac Buckingham ogłosił we wtorek, że koronacja króla Karola III odbędzie się 6 maja przyszłego roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Nabożeństwo będzie uroczystością bardziej nowoczesną niż poprzednie koronacje królewskie i – jak – przekazał Pałac w swoim oświadczeniu, ma to być „spojrzenie w przyszłość”.

Dodano, że koronacja oczywiście nadal będzie „zakorzeniona w wieloletnich tradycjach i widowiskowości”.

Ceremonię poprowadzi Arcybiskup Canterbury Justin Welby, podczas której Karol zostanie koronowany wraz ze swoją żoną Camillą.

73-letni Karol został monarchą Wielkiej Brytanii w zeszłym miesiącu po śmierci swojej matki, Królowej Elżbiety II. Kilka dni po jej śmierci, Karol został formalnie potwierdzony jako nowy Król Wielkiej Brytanii podczas ceremonii w Pałacu św. Jakuba. Jego koronację zaplanowano jednak na przyszły rok, aby zapewnić odpowiedni czas na opłakiwanie poprzedniej władczyni i zaplanowanie uroczystości.

Pałac nie ujawnił konkretnych szczegółów dotyczących koronacji, ale niektórzy zastanawiali się, czy król zamierza uczynić ją bardziej inkluzywną, jednocześnie odzwierciedlając swoją wizję przyszłej monarchii. Karol powiedział wcześniej, że postrzega Wielką Brytanię jako „wspólnotę społeczności”, a to zrozumienie uświadomiło mu, że ma „dodatkowy obowiązek” „ochrony różnorodności naszego kraju”.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...