Bejsbolista Chicago White Sox Minor League, ogłosił, że jest gejem

0
68

Gracz bejsbolowy Chicago White Sox Minor League, Anderson Comas, ogłosił, że jest „dumną i szczęśliwą częścią społeczności LGTBQ+” w zeszłoniedzielnym poście na Instagramie.

https://www.instagram.com/p/Co2OaW3rVR_/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

„Jestem także człowiekiem o wspaniałej duszy, szanuję, kocham, kocham moją rodzinę i przyjaciół i to jest naprawdę ważne, bardzo lubię swoją pracę, bycie zawodowym bejsbolistą jest najlepszą rzeczą, która mi się przytrafiła, więc chcę tylko powiedzieć coś tym ludziom, co mówią, że geje nie mogą być nikim w tym życiu, cóż, spójrz na mnie, jestem gejem i jestem zawodowym sportowcem, więc to nie zatrzymało mnie w spełnianiu marzeń” – powiedział Comas.

Ostrzegł, że jego post na Instagramie nie jest dla wszystkich.

„Jeśli jesteś homofobem, ten post może nie być dla ciebie… ale możesz zobaczyć, że wszyscy się liczymy i wszyscy jesteśmy tacy sami… Robię to, bo chcę być inspiracją dla takich jak ja, pasujących do ich marzeń, proszę nie słuchajcie tych głupich rzeczy, które ludzie o nas mówią, walczcie o swoje marzenia, uwierzcie w siebie i idźcie po nie”.

https://img.mlbstatic.com/mlb-photos/image/upload/c_fill,g_auto/w_180/v1/people/672624/headshot/milb/current

Chris Getz, zastępca dyrektora generalnego rozwoju zawodników White Sox, powiedział, że zespół jest „dumny” z Andersona i potwierdził, że „po raz pierwszy podzielił się tą informacją z nami w zeszłym roku”

Getz dodaje: „Byłem bardzo zadowolony, że czuł się komfortowo. Ucieszyła mnie również reakcja całej organizacji, która – jak można się było spodziewać – polegała na wsparciu, pomocy i gratulacji koledze z drużyny. Dzięki jego dzisiejszemu postowi w mediach społecznościowych jesteśmy bardzo dumni z Andersona i z tego, że czuje się komfortowo, dzieląc się tak ważną osobistą częścią swojego życia tak otwarcie”.

Brak postów do wyświetlenia