Biały garnitur Johna Travolty z „Gorączki sobotniej nocy” trafił na aukcję

0
69

Fani „Gorączki sobotniej nocy” mają szansę zdobyć kawałek historii popkultury jeszcze w tym miesiącu, kiedy na aukcji pojawi się biały, trzyczęściowy garnitur noszony w filmie przez Johna Travoltę.

Oczekuje się, że monochromatyczny komplet zostanie sprzedany za 200 000 dolarów, gdy trafi pod młotek w ramach aukcji „Hollywood: Classic & Contemporary” zorganizowanej przez Julien’s Auctions i Turner Classic Movies (TCM) w Kalifornii między 22 a 23 kwietnia.

W dramacie tanecznym z 1977 roku, Travolta gra Tony’ego Manero, młodego Amerykanina włoskiego pochodzenia z Brooklynu, który próbuje uciec od realiów swojego życia, dominując na parkiecie lokalnej dyskoteki. Ten przebojowy film pomógł spopularyzować muzykę disco na całym świecie, a Travolta otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora za swoją świetną kreację.

Według organizatorów aukcji, poliestrowy garnitur noszony przez Travoltę w słynnej scenie zawodów tanecznych w filmie jest jednym z zaledwie dwóch użytych podczas produkcji filmu. Kurtka ma przesadnie spiczaste klapy z przeszyciami typu pick i dwie obszerne kieszenie.

Kostium jest opisany jako „jeden z najbardziej kultowych kostiumów w historii kina” i zawiera listy autentyczności od Paramount Studios i samego Travolty.

Inne atrakcje aukcji to maczeta Harrisona Forda z filmu „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku, hełm Iron Man Mark XLVI noszony przez Roberta Downeya Jr. w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” z 2016 roku oraz hoverboard Michaela J. Foxa z „Powrót do przyszłości 2” z 1989 roku.

Brak postów do wyświetlenia