Bobi, najstarszy pies świata nie żyje

0
79
Pies Bobi, najstarszy żyjący pies świata zmarł 21.10.2023 r. (fot. wprost.pl)

Bobi, najstarszy pies świata, zmarł osiem miesięcy po ustanowieniu nowego rekordu najstarszego żyjącego psa według Księgi Rekordów Guinnessa. Nie uwierzysz ile lat miał Bobi.

Bobi był rasowym portugalskim psem Rafeiro do Alentejo. Mieszkał w Conqueiros w środkowej Portugalii. 20 maja tego roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący pies świata. Osiem miesięcy później zmarł.

Bobi zmarł 21 października tego roku. O jego śmierci poinformował dwa dni później jego weterynarz. Bobi zmarł w wieku 31 lat i 165 dni. Żył więc trzykrotnie dłużej niż oczekiwana długość życia dla psa jego rasy. Jego wiek został zweryfikowany przez rząd portugalski za pośrednictwem bazy danych zwierząt domowych, zarządzanej przez Krajowy Związek Lekarzy Weterynarii.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, powiedział, że Bobi wiódł bezproblemowe życie w spokojnym otoczeniu, choć pod koniec życia miał problemy z chodzeniem i wzrokiem.

Zanim Bobi stał się najstarszym psem w historii, rekord należał do Bluey, australijskiego psa, który zmarł w 1939 roku w wieku 29 lat i pięciu miesięcy.

CZYTAJ: Karolina Muchova wycofuje się z debiutu w WTA Finals
CZYTAJ: Meryl Streep potwierdza szokujące doniesienia

Brak postów do wyświetlenia