Poznaliśmy cel zbiórki pieniędzy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
78
Jurek Owsiak ogłasza cel 32. Finału WOŚP (fot. wosp.org.pl)

Niedawno poznaliśmy hasło, pod jakim zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 32. Finału WOŚP w styczniu 2024 roku. Teraz dowiedzieliśmy się, na jaki cel WOŚP tym razem będzie zbierać pieniądze w zbiórce medycznej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w skrócie WOŚP, to fundacja założona przez Jurka Owsiaka, której celem jest ratowanie życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia oraz promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Obecnie szacuje się, że co piąty szpitalny sprzęt pochodzi od WOŚP. Fundacja finansuje zakup specjalistycznych rzeczy z organizowanych co roku zbiórek pieniędzy nazywanych „Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Odbyło się już 31. takich przedsięwzięć. Kolejny, 32. Finał, zaplanowany został na 28 stycznia 2024 roku. Na co tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze?

Właśnie poznaliśmy cel zbiórki pieniędzy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii – zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych. Sprzęty, jakie chcą zakupić to urządzenia do:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy eletrokoagulacji i kriosondy

Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

CZYTAJ: Karolina Muchova wycofuje się z debiutu w WTA Finals

CZYTAJ: Meryl Streep potwierdza szokujące doniesienia

Brak postów do wyświetlenia