Cannes 2023. Robert De Niro o Donaldzie Trumpie: „Głupi”

0
221
Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Martin Scorsese (Polityka)

Festiwal filmowy w Cannes trwa w najlepsze, a fanatycy filmu zyskują niesamowity wgląd w nadchodzące filmy i życie osobiste aktorów oraz ich poglądy. Jednym z aktorów, który podzielił się swoimi przemyśleniami, jest Robert De Niro. Legendarny aktor wypowiedział się o Donaldzie Trumpie.

Robert De Niro to legendarny hollywoodzki aktor, który w filmie osiągnął tyle, że dla wielu jest absolutnym autorytetem. Nic więc dziwnego, że jest pytany o swoje poglądy. Na pokazie swojego najnowszego filmu aktor podzielił się swoim zdaniem o byłym prezydencie Stanów Zjednoczonych, Donaldzie Trumpie.

Najnowszy film z Robertem De Niro to „Killers of the Flower Moon”. Produkcja w reżyserii Martina Scorsese dostała jak dotąd najdłuższą owację na stojąco na tegorocznej edycji festwiwalu w Cannes. Brawa trwały 9 minut. W filmie występują Leonardo DiCaprio, Robert De Niro i Lily Gladstone. Film opowiada o mrocznym i w dużej mierze niezbadanym rozdziale amerykańskiej historii. To właśnie na pokazie tego filmu Robert De Niro skrytykował Donalda Trumpa, nazywając go „głupim” człowiekiem i porównując byłego prezydenta do pokręconego gracza władzy, którego De Niro gra w „Killers of the Flower Moon”. Zdobywca Oscara nakreślił następnie paralelę między czarnym charakterem tej historii a byłym prezydentem USA, do którego początkowo tylko nawiązywał.

„Banalność zła, to rzecz, na którą musimy uważać. Oczywiście widzimy to dzisiaj. Wszyscy wiemy, o kim będę mówić, ale nie powiem nazwiska. Ten facet jest głupi. Wyobraź sobie, że jesteś mądry. Nawet William Hale był mądry na wiele sposobów.” – podsumował Trumpa De Niro.

CZYTAJ: Johnny Depp skomentował bojkot Hollywood

CZYTAJ: Jan Zieliński i Hugo Nys wygrywają ATP Masters 1000 w Rzymie!

Brak postów do wyświetlenia