Czapki z głów i ukłony! Zagraniczni skoczkowie i media pieją z zachwytu nad Kubackim

0
110

– Kubacki prezentuje tak niesamowity poziom, że najpierw muszę zdjąć słuchawki, później czapkę, a na końcu głęboko się ukłonić. – tak o obecnej dominacji Kubackiego w sezonie mówi Anders Jacobsen, były rywal Adama Małysza. Zagraniczni skoczkowie i media prześcigają się w pochwałach dla Dawida Kubackiego.

Za nami trzy pierwsze tygodnie rywalizacji w skokach narciarskich. Na ten moment sezon przebiega pod hasłem: Dawid Kubacki. Polak wygrał trzy z sześciu rozegranych do tej pory rywalizacji. Jest liderem klasyfikacji generalnej od początku sezonu. Zajmuje też pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających zawodników sezonu z kwotą ponad 320 tysięcy złotych, a to przecież dopiero początek sezonu! Skoczkowie skaczą w tym sezonie aż do kwietnia.

Fenomenalna forma Dawida Kubackiego podbudowuje morały polskiego zespołu i nie umyka uwadze świata. Zagraniczni skoczkowie i media pieją z zachwytu nad polskim skoczkiem! Twierdzą, że Kubacki skarze we własnej lidze, do której nikt na ten moment nie ma wstępu. Poniżej przytaczamy kilka pochwał pod adresem Polaka.

Jacobsen o Kubackim: Przed Kubackim trzeba głęboko się ukłonić

– Kubacki skakał w swojej własnej lidze bez prawa wstępu do niej dla jego rywali. Prezentuje tak niesamowity poziom, że najpierw muszę zdjąć słuchawki, później kapelusz, a na końcu głęboko się ukłonić – ocenił Anders Jacobsen, były rywal Adama Małysza.

Portal nettavisen.no: Polak zostawił wszystkich w cieniu

– Kubacki był po prostu fenomenalny i pozostawił pozostałych uczestników w głębokim cieniu, pomimo że miał gorsze warunki od nich -pisze portal informacyjny nettavisen.no.

Granerud: Pozostaje nam tylko próbować się do niego zbliżyć

– Kubacki był tak wspaniały, że oglądając go, można było się po prostu cieszyć z piękna skoków narciarskich. Nam pozostało tylko próbować, aby choć trochę się do niego zbliżyć – Halvor Egner Granerud.

Portal ski-nordique.net: Kubacki jest z innej planety

– Przyleciał tu z innej planety. Jest kimś takim jak Marco Odermatt w narciarstwie alpejskim i Johannes Boe w biathlonie. W drugiej serii włączył tryb samolotowy – pisze portal Ski-nordique.net.

Brak postów do wyświetlenia