Odkryto cmentarzysko z nieopisanym dotąd gatunkiem rekinów!

Date:

Do odkrycia doszło podczas rejsów statku badawczego przy Wyspach Kokosowych i u wybrzeży Australii Zachodniej. Na dnie oceanu znaleziono cmentarzysko rekinów ze skamieniałymi zębami megalodonów i gatunkiem nieopisanym jeszcze przez naukę.

Do odkrycia cmentarzyska rekinów doszło podczas rejsów statku badawczego RV Investigator, należącego do australijskiej agencji badawczej CSIRO. Statek RV Investigator badał bioróżnorodność morską w pobliżu Wysp Kokosowych i u wybrzeży Australii Zachodniej. Cmentarzysko znaleziono na głębokości 5400 metrów. Odkryte szczątki wyławiano przy pomocy sieci.

Wydobyto setki zębów rekinów żyjących współcześnie, jak i tych wymarłych miliony lat temu

Naukowcy znaleźli na dnie oceanu ponad 750 skamieniałych zębów rekinów różnych gatunków. Wśród znalezisk były m.in. zęby należące do żyjących współcześnie ostronosów pacyficznych i żarłaczy białych. Odkryto również zęby wymarłego gatunku rekina, bezpośredniego przodka megalodona, który ewoluował w megalodona, a następnie wymarł 3,5 miliona lat temu. Megalodon był największym rekinem w historii gatunku. Nie jest znany dokładny wygląd megalodona ze względu na to, że pozostały po nim tylko szczątki, ale na ich podstawie udało się oszacować, że ten prehistoryczny rekin osiągał długość od 14 do 16 metrów.

Badacze odkryli przedstawiciela nieopisanego dotąd gatunku

Podczas rejsów badaczom udało się również odkryć pasiastego rekina z gatunku Heterodontus francisci. Gatunek ten jest znany naukowcom, ale nie jest opisany i nazwany. To rekin występujący zwykle u wybrzeży USA i Meksyku. Jest wolno pływającym gatunkiem, występującym w płytkich wodach. Naukowcy nie wiedzą nic o jego zachowaniu.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...