Czy Will Smith zostanie wpuszczony na Oscary 2023?

0
334

Czy Will Smith będzie mógł uczestniczyć w ceremonii rozdania Oscarów 2023 po spoliczkowaniu Chrisa Rocka podczas zeszłorocznej gali? Akademia wyraziła się w tej sprawie jasno!

Ceremonia wręczenia Oscarów 2022 upłynęła pod znakiem incydentu między Willem Smithem a Chrisem Rockiem. Po żartach Rocka o włosach Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie plackowate, Smith wszedł na scenę i spoliczkował słynnego komika.

Smith przeprosił za swoje zachowanie, ale Akademia postanowiła ukarać słynnego aktora, który podczas ubiegłorocznej gali zdobył Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie „King Richard: Zwycięska rodzina”.

W oświadczeniu opublikowanym na stronach Akademii w kwietniu 2022 roku członkowie przeprosili za brak natychmiastowej reakcji zaraz po zdarzeniu, kiedy mogli pokazać, będąc ciągle transmitowanym na żywo, jak postąpić w tak niecodziennej sytuacji. Następnie Akademia poinformowała o konsekwencjach, z jakimi będzie musiał się zmierzyć Smith za swoje zachowanie. Aktor zrezygnował z członkostwa w Akademii, a ta nałożyła na niego dziesięcioletni zakaz uczęszczania na wszelkie organizowane przez nią wydarzenia. Oznacza to, że Will Smith nie zostanie wpuszczony na Oscary 2023. Będzie mógł w nich uczestniczyć ponownie dopiero w 2032 roku.

Brak postów do wyświetlenia