McDonald’s tworzy nową pokrywkę na napoje bez słomki

0
180

Sieć rozpoczęła testowanie bezsłomkowych wieczek w niektórych miastach USA w ramach wieloletnich wysiłków na rzecz uczynienia swoich opakowań bardziej przyjaznymi dla środowiska.

„Te wieczka pomagają zoptymalizować nasze opakowania i wyeliminować użycie małych plastików, to tylko jeden z wielu rozwiązań, które sprawdzamy w ramach naszego ciągłego globalnego zaangażowania na rzecz zmniejszenia ilości odpadów” – powiedział rzecznik McDonald’s w oświadczeniu.

https://media-cldnry.s-nbcnews.com/image/upload/t_social_share_1200x630_center,f_auto,q_auto:best/rockcms/2023-01/mc-donalds-sippy-cup-mc-230127-v2-copy-6dea8c.jpg

Plastikowe pokrywki mają wypustkę, która zapobiega rozpryskiwaniu się napoju. Aby się z niego napić, klienci muszą odciągnąć zakładkę i włożyć ją do małego otworu. Jest podobny do pokrywki „sippy cup” w Starbucks, która była używana przez ostatnie trzy lata.

W ciągu ostatnich kilku lat sieci fast foodów próbowały znaleźć sposoby na ograniczenie odpadów i przejście na ekologię. W szczególności plastikowe słomki mogą zwiększać zanieczyszczenie oceanów.

McDonald’s wyznaczył sobie w 2018 roku cel zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych ze swoich biur i restauracji o 36% w latach 2015-2030. W 2021 roku sieć wymieniła część swoich plastikowych zabawek Happy Meal na trójwymiarowe zabawki papierowe, które klienci mogą sami złożyć.

Brak postów do wyświetlenia