Djokovic zbanowany z Australii na trzy lata

Date:

Karen Andrews, minister spraw wewnętrznych Australii, potwierdziła, że ​​Novak Djokovic zostanie wykluczony z Australii na trzy lata.

Novak Djokovic został wyrzucony z Australii na trzy lata po tym, jak unieważniono wizę dla najlepszego tenisisty świata.

20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema nie zdołał obalić decyzji rządu o publicznym anulowaniu jego wizy. Ostateczna decyzja zapadła w Sądzie Federalnym w Melbourne w niedzielę.

Djokovic, który nie był szczepiony przeciwko Covid-19, nie mógł wziąć udziału w Australian Open, gdzie miał dziś rozpocząć polowanie na 10. tytuł przeciwko drugiemu Serbowi w mistrzostwach Miomirowi Kecmanović.

Po opuszczeniu Australii nie będzie mógł wrócić przez następne trzy lata, co jest standardem w przypadku nakazu deportacji zgodnie z ustawą o migracji – nawet jeśli wymaga tego wniosek i może on otrzymać pozwolenie na powrót przed tym terminem.

Podczas Today Show minister spraw wewnętrznych Karen Andrews powiedziała: „Wynik procesu przed sądem federalnym i jego decyzje – wiza została anulowana przez ministra imigracji Hawke’a. To unieważnienie zostało podtrzymane przez sąd federalny, w wyniku czego nie będzie mógł wjechać do kraju przez trzy lata. Teraz jest kilka przekonujących powodów, którym warto się przyjrzeć, ale w tym momencie wszystko jest hipotetyczne. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony pod względem merytorycznym.”

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...