wtorek, 17 maja, 2022

Latest Posts

Djokovic zbanowany z Australii na trzy lata

Karen Andrews, minister spraw wewnętrznych Australii, potwierdziła, że ​​Novak Djokovic zostanie wykluczony z Australii na trzy lata.

Novak Djokovic został wyrzucony z Australii na trzy lata po tym, jak unieważniono wizę dla najlepszego tenisisty świata.

20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema nie zdołał obalić decyzji rządu o publicznym anulowaniu jego wizy. Ostateczna decyzja zapadła w Sądzie Federalnym w Melbourne w niedzielę.

Djokovic, który nie był szczepiony przeciwko Covid-19, nie mógł wziąć udziału w Australian Open, gdzie miał dziś rozpocząć polowanie na 10. tytuł przeciwko drugiemu Serbowi w mistrzostwach Miomirowi Kecmanović.

Po opuszczeniu Australii nie będzie mógł wrócić przez następne trzy lata, co jest standardem w przypadku nakazu deportacji zgodnie z ustawą o migracji – nawet jeśli wymaga tego wniosek i może on otrzymać pozwolenie na powrót przed tym terminem.

Podczas Today Show minister spraw wewnętrznych Karen Andrews powiedziała: „Wynik procesu przed sądem federalnym i jego decyzje – wiza została anulowana przez ministra imigracji Hawke’a. To unieważnienie zostało podtrzymane przez sąd federalny, w wyniku czego nie będzie mógł wjechać do kraju przez trzy lata. Teraz jest kilka przekonujących powodów, którym warto się przyjrzeć, ale w tym momencie wszystko jest hipotetyczne. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony pod względem merytorycznym.”

Latest Posts

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.