Djokovic zbanowany z Australii na trzy lata

0
188

Karen Andrews, minister spraw wewnętrznych Australii, potwierdziła, że ​​Novak Djokovic zostanie wykluczony z Australii na trzy lata.

Novak Djokovic został wyrzucony z Australii na trzy lata po tym, jak unieważniono wizę dla najlepszego tenisisty świata.

20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema nie zdołał obalić decyzji rządu o publicznym anulowaniu jego wizy. Ostateczna decyzja zapadła w Sądzie Federalnym w Melbourne w niedzielę.

Djokovic, który nie był szczepiony przeciwko Covid-19, nie mógł wziąć udziału w Australian Open, gdzie miał dziś rozpocząć polowanie na 10. tytuł przeciwko drugiemu Serbowi w mistrzostwach Miomirowi Kecmanović.

Po opuszczeniu Australii nie będzie mógł wrócić przez następne trzy lata, co jest standardem w przypadku nakazu deportacji zgodnie z ustawą o migracji – nawet jeśli wymaga tego wniosek i może on otrzymać pozwolenie na powrót przed tym terminem.

Podczas Today Show minister spraw wewnętrznych Karen Andrews powiedziała: „Wynik procesu przed sądem federalnym i jego decyzje – wiza została anulowana przez ministra imigracji Hawke’a. To unieważnienie zostało podtrzymane przez sąd federalny, w wyniku czego nie będzie mógł wjechać do kraju przez trzy lata. Teraz jest kilka przekonujących powodów, którym warto się przyjrzeć, ale w tym momencie wszystko jest hipotetyczne. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony pod względem merytorycznym.”

Brak postów do wyświetlenia