Dlaczego psy wydają się ciągle głodne?

0
86
Pies jedzący karmę (źródło: unsplash)

Dlaczego psy jedzą i jedzą? Bez względu na to, jak dobrze są karmione, nigdy więcej nie odmówią. Wygląda na to, że pies jest cały czas głodny. Możesz więc zadać sobie pytanie: „Dlaczego mój pies cały czas zachowuje się głodny?” Krótka odpowiedź brzmi…

Krótka odpowiedź brzmi… nie jesteśmy do końca pewni. Niektórzy twierdzą, że psy zaczęły postrzegać nas jako źródło pożywienia po tym, jak wczesne wilki się oswoiły. To, w połączeniu z ich naturalnymi instynktami polowania — „zjedz to, kiedy wilki alfa ci na to pozwolą i zanim zrobią to jakiekolwiek inne wilki” — w naturalny sposób doprowadziło ich do pożerania wszystkiego, co ofiaruje im człowiek.

Wilki i psy polujące w stadzie uczą się pojęcia niedoboru i ograniczonego zasobu żywności. Mogą nie jeść codziennie, a nawet co drugi dzień, więc popadają w mentalność „zdobądź, póki możesz”. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy pies otrzymuje dwa lub trzy regularne posiłki każdego dnia. Psy domowe od dawna nie są dzikimi wilkami, więc pogodzenie tak starożytnej cechy ze współczesnym zachowaniem może być trudne.

Nasze psy prawdopodobnie nigdy nie dorastały na polowaniach i pozwalano im dzielić się jedzeniem w kolejności pakowania. Inną możliwością jest to, że nasze psy naprawdę nie są tak głodne. Są po prostu bardzo dobrzy w manipulowaniu nami, abyśmy dawali im materiały informacyjne.

Jeśli masz psa, który pożre wszystko — a zwłaszcza jeśli ten pies ma nadwagę — musisz przejąć kontrolę jako Lider stada. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii w sprawie rzeczywistych dziennych potrzeb żywieniowych Twojego psa, stwórz regularny rytuał i harmonogram karmienia dla swojego psa i trzymaj się go. Możesz także spowolnić pożeranie za pomocą specjalnych misek z filarami, wokół których pies musi jeść.

Nawyki psa mogą się zmienić. Kiedy to robią, zwykle jest to znak czegoś. Jeśli Twój pies zmieni się z wybrednego w żarłocznego, musisz ustalić przyczynę, aby jak najszybciej zająć się problemem.

Brak postów do wyświetlenia