Dziś jest Circular Monday. Wiecie co to jest?

Date:

Circular Monday to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na słynnych Black Friday i Cyber Monday. Circular Monday jest antytezą tych nieformalnych świąt przecen i zdobywa coraz więcej zwolenników. Czym jest Circular Monday?

Black Friday, czyli zakupowy szał

Black Friday, czyli Czarny Piątek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. To nieoficjalne święto sprzedawców i przecen, ponieważ to właśnie w tym dniu sprzedawcy osiągają jeden z największych utargów w roku, a konsumenci mogą kupić towary w promocyjnych cenach. Oprócz Black Friday jest jeszcze Cyber Monday, za którymstoi identyczna idea, z tym że Cybernetyczny Poniedziałek tyczy się zakupów online.

Teraz jest jeszcze Circular Monday. Ten dzień wypada zawsze w poniedziałek poprzedzający Black Friday.

Circular Monday, czyli przeciwnik Black Friday

Grupy sprzeciwiające się Black Friday i Cyber Monday podkreślają, że w dobie niekończącej się nadkonsumpcji jeszcze ważniejsze staje się podkreślanie dobrych praktyk związanych ze świadomą konsumpcją i wspominanie o negatywnych skutkach nadmiernego konsumpcjonizmu dla środowiska. Właśnie dlatego stworzono Circular Monday.

Circular Monday to globalna inicjatywa ogłoszona w 2017 roku, uruchomiona jako kontrapunkt dla Black Friday przez firmy kierujące się zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, na czele z graczami rynkowymi zajmującymi się towarami używanymi. W ciągu ostatnich 5 lat do inicjatywy przyłączyło się ponad 800 firm, organizacji non-profit i liderów opinii z łącznie 30 krajów.

Założeniem Circular Monday jest chęć rozpropagowania świadomego kupowania, czyli dokonywania przemyślanych zakupów i to wtedy, kiedy faktycznie dana rzecz jest nam faktycznie potrzebna. Circular Monday skupia się na trzech aspektach: ponownego użycia, naprawy i wynajmu.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...