Dziś Światowy Dzień Pandy. Oto co musisz wiedzieć o tych zwierzętach

Date:

Światowy Dzień Pandy przypada na 16 marca i ma na celu uświadomienie ludzi o tym, że pandy są na wyginięciu i trzeba im pomóc. Oto co musicie o nich wiedzieć.

Gatunek pandy zagrożony jest wyginięciem. Powodem jest stopniowe ograniczanie obszarów, na których żyje oraz niska rozrodczość. Światowy Dzień Pandy ma na celu uświadamianie ludzi o tym problemie i zwiększenie wiedzy o pandach. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka ciekawostek o pandach.

  1. Panda należy do rodziny niedźwiedziowatych, jednak w odróżnieniu od swoich krewnych, niedźwiedzia polarnego i brunatnego, nie zapada w sen zimowy.
  2. Żeby zapewnić wystarczającą ilość energii do funkcjonowania, panda wielka musi zjeść około 14-40 kg bambusa dziennie. Na poszukiwanie i spożywanie pokarmu poświęca nawet 12 do 16 godzin każdego dnia.
  3. Badania wykazały, że gdy pandy narażone są przez dłuższy czas na temperatury przekraczające 25°C, odczuwają silny stres.
  4. Uczeni wciąż nie mogą rozszyfrować składu mleka pandy, niepodobnego do pokarmu innych ssaków.
  5. Futro pandy jest białe lub żółtawe z czarnymi elementami. Dzięki temu może ona z powodzeniem kamuflować się w bambusowym otoczeniu. Dodatkowo jest ono nasączone łojową wydzieliną, która chroni zwierzęta w razie opadów deszczu lub śniegu.
  6. Panda wielka może nie tylko wspinać się na drzewa, ale również kłusować i galopować. Zwierzęta te potrafią stanąć na tylnych nogach, ale nie są w stanie poruszać się w tej pozycji.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Adidas łączy siły z muzłumańską grupą spacerowiczów

W tym tygodniu Adidas połączy siły z grupą pieszych...

T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę,...

Paul Merson wyjaśnia, dlaczego powrót Gabriela Jesusa „spowoduje problemy” Arsenalu

Paul Merson twierdzi, że długo oczekiwany powrót Gabriela Jesusa...

Obraz Kandinsky’ego odzyskany przez spadkobierców ofiar Holokaustu ustanowił rekord aukcji

Obraz rosyjskiego modernisty Wassily'ego Kandinsky'ego, który kiedyś należał do...