Prokurator prowadzący sprawę Aleca Baldwina składa rezygnację

0
79

Najnowsze doniesienia w sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci przez aktora Aleca Baldwina wskazują, że prokurator prowadząca sprawę, Andrea Reeb, oficjalnie złożyła rezygnację. Reeb wydała oświadczenie, w którym poinformowała, dlaczego rezygnuje z funkcji w sprawie Baldwina.

Alec Baldwin jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Halyn Hutchins. Baldwin postrzelił śmiertelnie kobietę na planie filmu „Rust”. Aktor miał dostać broń od osoby odpowiedzialnej za broń na planie i otrzymać informację, że w pistolecie nie ma prawdziwych pocisków, tylko ślepaki.

Amerykańskie media donoszą o kolejnym zwrocie w sprawie Baldwina. Prokurator prowadząca sprawę Aleca Baldwina złożyła rezygnację po wielokrotnych sprzeciwach obrony aktora. Takie informacje przekazują amerykańskie media, a ich komunikat potwierdziła sama prokurator. Andrea Reeb wydała oficjalne oświadczenie w sprawie we wtorek.

„Po wielu przemyśleniach podjęłam trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska prokuratora specjalnego w sprawie Rust. Moim priorytetem w tej sprawie – i we wszystkich sprawach, które prowadziłam w mojej 25-letniej karierze – była sprawiedliwość dla ofiary. Jednak stało się jasne, że najlepszym sposobem, w jaki mogę zapewnić sprawiedliwość w tej sprawie, jest ustąpienie, aby prokuratura mogła skupić się na dowodach i faktach, które wyraźnie wskazują na całkowite lekceważenie podstawowych protokołów bezpieczeństwa, co doprowadziło do śmierć Halyn Hutchins. Nie pozwolę, aby pytania dotyczące mojej służby jako ustawodawcy i prokuratora przesłoniły prawdziwy problem” – napisała prokurator.

Najwyraźniej obrona znanego aktora zarzuciła, że Reeb nie może brać udziału w sprawie, ponieważ jest ustawodawcą w stanie Nowy Meksyk, a to tam miał miejsce incydent, który kosztował życie operatorkę. Trwają próby znalezienia nowego prokuratora do zbadania śledztwa. Alecowi Baldwinowi grozi wyrok 18 miesięcy więzienia.

Brak postów do wyświetlenia