Prokurator prowadzący sprawę Aleca Baldwina składa rezygnację

Date:

Najnowsze doniesienia w sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci przez aktora Aleca Baldwina wskazują, że prokurator prowadząca sprawę, Andrea Reeb, oficjalnie złożyła rezygnację. Reeb wydała oświadczenie, w którym poinformowała, dlaczego rezygnuje z funkcji w sprawie Baldwina.

Alec Baldwin jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Halyn Hutchins. Baldwin postrzelił śmiertelnie kobietę na planie filmu „Rust”. Aktor miał dostać broń od osoby odpowiedzialnej za broń na planie i otrzymać informację, że w pistolecie nie ma prawdziwych pocisków, tylko ślepaki.

Amerykańskie media donoszą o kolejnym zwrocie w sprawie Baldwina. Prokurator prowadząca sprawę Aleca Baldwina złożyła rezygnację po wielokrotnych sprzeciwach obrony aktora. Takie informacje przekazują amerykańskie media, a ich komunikat potwierdziła sama prokurator. Andrea Reeb wydała oficjalne oświadczenie w sprawie we wtorek.

„Po wielu przemyśleniach podjęłam trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska prokuratora specjalnego w sprawie Rust. Moim priorytetem w tej sprawie – i we wszystkich sprawach, które prowadziłam w mojej 25-letniej karierze – była sprawiedliwość dla ofiary. Jednak stało się jasne, że najlepszym sposobem, w jaki mogę zapewnić sprawiedliwość w tej sprawie, jest ustąpienie, aby prokuratura mogła skupić się na dowodach i faktach, które wyraźnie wskazują na całkowite lekceważenie podstawowych protokołów bezpieczeństwa, co doprowadziło do śmierć Halyn Hutchins. Nie pozwolę, aby pytania dotyczące mojej służby jako ustawodawcy i prokuratora przesłoniły prawdziwy problem” – napisała prokurator.

Najwyraźniej obrona znanego aktora zarzuciła, że Reeb nie może brać udziału w sprawie, ponieważ jest ustawodawcą w stanie Nowy Meksyk, a to tam miał miejsce incydent, który kosztował życie operatorkę. Trwają próby znalezienia nowego prokuratora do zbadania śledztwa. Alecowi Baldwinowi grozi wyrok 18 miesięcy więzienia.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Adidas łączy siły z muzłumańską grupą spacerowiczów

W tym tygodniu Adidas połączy siły z grupą pieszych...

T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę,...

Paul Merson wyjaśnia, dlaczego powrót Gabriela Jesusa „spowoduje problemy” Arsenalu

Paul Merson twierdzi, że długo oczekiwany powrót Gabriela Jesusa...

Obraz Kandinsky’ego odzyskany przez spadkobierców ofiar Holokaustu ustanowił rekord aukcji

Obraz rosyjskiego modernisty Wassily'ego Kandinsky'ego, który kiedyś należał do...