Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Kto go wyprzedził?

0
99

W ciągu zaledwie dwóch dni Elon Musk stracił, odzyskał i ponownie stracił miano najbogatszego człowieka świata. Co spowodowało to zamieszanie i kto wyprzedził Muska?

Elon Musk, założyciel Tesli, spędził większość 2022 roku na szczycie światowej listy najbogatszych ludzi na świecie. W grudniu 2022 roku został zdetronizowany przez prezesa Louis Vuitton Bernarda Arnaulta. Od tej pory nie mógł wrócić na pierwsze miejsce.

Musk odzyskał tytuł najbogatszego człowieka świata w zeszły poniedziałek, gdy akcje Tesli podniosły się po zeszłorocznej masowej wyprzedaży. Musk krótko jednak mógł cieszyć się odzyskanym tytułem. Zaledwie dwa dni później Musk znów spadł na drugie miejsce rankingu, kiedy akcje Tesli do końca środowej sesji spadły o 1,7 procent, a w czwartek rano o kolejne 6 procent.

Do zamknięcia giełdy w środę wartość netto Muska spadła z 191 miliardów dolarów do 184 miliardów. Według indeksu miliarderów Bloomberga plasuje go to poniżej wartej 186 miliardów dolarów fortuny francuza Bernarda Arnaulta, prezesa Louis Vuitton.

Brak postów do wyświetlenia