Ciekawostki. Oto hotele zaprojektowane z myślą o dobrym i głębokim śnie

0
80

Badania pokazują, że coraz więcej osób zgłasza trudności ze snem. To niepokojące, ponieważ stale prowadzone badania na snem wykazują, że zbyt mała ilość snu zwiększa ryzyko rozwoju przewlekłych chorób i kryzysów psychologicznych. Wynikami zainteresowały się hotele, które postanowiły zapewnić większy komfortu snu swoich gości.

Royal Champagne Hotel & Spa to 5-gwiazdkowy hotel położony Champillion we Francji, którego właściciel Vincent Parinaud postanowił w 2022 roku wprowadzić specjalny pakiet dla gości, nastawiony na lepszy sen. W ramach Royal Sleep Experience personel ścieli łóżko, zasuwa rolety, spryskuje powietrze uspokajającą mgiełką, kładzie na stoliku nocnym satynową maskę na oczy i mały głośnik, który prowadzi sesję medytacji prowadzonej, przygotowuje domową herbatę ziołową i krople na bazie melatoniny oraz wręcza czekoladki. Celem tego pakietu jest pomoc podróżnym w poprawie jakości snu i lepszym wypoczynku na wakacjach. Vincent Parinaud, wprowadzając nowy pakiet do oferty hotelu, powiedział, że wraca w ten sposób do podstaw hotelarstwa, ponieważ uważa, że sen to podstawa biznesu hotelarskiego.

Okazuje się, że coraz więcej hoteli idzie w ślady Parinauda. Oto kilka hoteli, które zostały zaprojektowane z myślą o lepszym śnie.

Lake Nova Wave Hotel

Ten hotel z siedzibą w Orlando, który został otwarty w grudniu 2021 r., chce pomóc podróżnym zasnąć za pomocą pięciu zaawansowanych technologicznie pokoi Well+ech. Dedykowana kategoria pokoi ma na celu pomóc podróżnym lepiej spać, dzięki takim funkcjom, jak wspomagane sztuczną inteligencją łóżko Restorative Bed firmy Bryte (które ma matrycę 90 inteligentnych poduszek, które wykrywają i zmniejszają skoki ciśnienia), pomoc w chrapaniu SleepScore, View Smart Windows z zabarwieniem, które zmienia się w ciągu dnia i nocy, aby pomóc gościom zasygnalizować, że nadszedł czas na spanie, oraz Sound + Sleep SE Sleep Sound Machine.

Six Senses Douro Valley

W Dolinie Douro w Portugalii goście mogą pracować nad poprawą swoich nawyków związanych ze snem między degustacjami w słynnym regionie winiarskim. Wzorce snu gości są monitorowane za pomocą technologii w łóżkach, a po dwóch nocach lekarz snu analizuje wyniki i przekazuje informacje zwrotne. Pakiet oferowany jest jako pobyt trzy-, pięcio- lub siedmiodniowy. Goście otrzymują również 90-minutowy zabieg spa każdego dnia pobytu, spersonalizowane godzinne zajęcia fitness lub wellness każdego dnia (np. joga lub medytacja) oraz porady żywieniowe podnoszące energię i poprawiające sen.

The Benjamin Royal Sonesta

Bez względu na to, jak lubisz spać hotel Benjamin w nowojorskiej dzielnicy Midtown East dostosuje się do twoich preferencji. Hotelowy program Rest & Renew oferuje wyselekcjonowane menu poduszek, dzięki czemu goście mogą zamówić poduszkę, która najlepiej odpowiada ich potrzebom związanym ze snem. Niektóre obejmują poduszkę przeciw chrapaniu (która zmniejsza chrapanie poprzez uniesienie podbródka) dla osób śpiących na plecach, poduszkę wypełnioną wodą zalecaną dla osób śpiących na brzuchu, lub poduszkę z ultracienkimi głośnikami zapewniającymi „kojące wrażenia dźwiękowe” dla osób śpiących na brzuchu. Hotel oferuje również maski do spania, zatyczki do uszu, zasłony zaciemniające, urządzenia generujące biały szum oraz bibliotekę z kołysankami.

Carmel Valley Ranch, in The Unbound Collection by Hyatt

Wyposażone w winnice, ogrody i widoki na góry Santa Lucia, ranczo Carmel Valley w Carmel w Kalifornii ma już nawet kojącą scenerię. Właściciele posuwają relaks o krok dalej dzięki hipnoterapeucie, który opracowuje dla gości zabiegi ukierunkowane na sen. Podczas Hypno-Health: Wellness for Mind & Spirit, dr Bee Epstein-Shepherd prowadzi indywidualne zajęcia z technik autohipnozy. Nie martw się, jeśli zapomnisz to, czego się nauczyłeś — doktor dostarczy ci nagranie sesji, abyś mógł zabrać ze sobą opracowaną praktykę do domu.

Brak postów do wyświetlenia