Globalny gigant filmowy kręci serial o polskich skoczkach narciarskich

0
85
26.01.2020 Zakopane Puchar Swiata w skokach narciarskich w Zakopanem Konkurs indywidualny n/z Kamil Stoch fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polski Związek Narciarski potwierdza, że Amazon Prime kręci serial dokumentalny o polskiej kadrze w skokach narciarskich. Kamery, które nie odstępują polskich skoczków na krok, rejestrują wszystkie wydarzenia aktualnego sezonu. Kiedy premiera serialu?

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników białego szaleństwa i fanów skoków narciarskich. Amazon Prime kręci serial dokumentalny o kadrze polskich skoczków narciarskich. Doniesienia potwierdził Jan Winkiel, sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego.

O czym opowie serial o polskich skoczkach produkcji Amazon Prmie?

Jan Winkiel potwierdził trwające prace Amazon Prime nad serialem dokumentalnym o polskich skoczkach i zdradził, że tematem przewodnim dokumentu będzie sezon 2022/23. Produkcja globalnego giganta filmowego zapowiada się na istny hit wśród pasjonatów skoków, ponieważ ekipa filmowa nie odpuszcza polskich skoczków na krok. Podąża za nim na treningach, na skoczni, w szatni, na zapleczu turniejów. Jest przy nich w miasteczku skoczków, na rozbiegu czy na dole (zaraz po wylądowaniu) – w miejscu, gdzie zawodnicy przekazują swoje pierwsze wrażenia po odpięciu nart.

Powstaje serial, już od kilku miesięcy, bo byli nawet na wyborach w PZN […] Stanęli na rzęsach, żeby pozyskać wszelkie prawa do skoków: od Infrontu, EBU, w FIS itd. […] Skoczkowie ich zaakceptowali, odbyło się spotkanie w grupie, gdzie przedstawiono ekipę. I tak teraz ich śledzą. Chyba wszyscy nie możemy doczekać się efektu końcowego. – zdradził w rozmowie z Telewizją Polską Jan Winkiel, sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego.

Kiedy premiera dokumentu o skoczkach?

Na ten moment nie jest znana data premiery, ale można przypuszczać, biorąc pod uwagę prace nad zmontowaniem serialu w całość po zakończeniu zdjęć, że serial pojawi się przed startem przyszłego sezonu, czyli jesienią.

Brak postów do wyświetlenia