Historia jednego zdjęcia: Messi i Ronaldo przy szachach

0
121

Na to zdjęcie czekał cały świat. Dwóch najlepszych piłkarzy świata w jednym kadrze. Fotografię Leo Messiego i Cristiano Ronaldo zrobiła Annie Leibovitz i nie jest to fotomontaż…no, prawie nie.

Dwa obozy

Leo Messi i Cristiano Ronaldo to odwieczni rywale, którzy walczą o tytuł najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej. Świat od lat podzielony jest na dwa obozy. Pierwszy obóz to fani Leo Messiego i FC Barcelony, dla której przez lata grał Argentyńczyk. Drugi obóz to miłośnicy Cristiano Ronaldo i Realu Madryt, w którym latami grał Portugalczyk. Rywalizacja Messiego i Ronaldo z roku na rok stawała się bardziej zacięta, a media podgrzewały atmosferę. Czy to właśnie ze względu na i tak już sięgające zenitu zainteresowanie ich rywalizacją piłkarze nigdy nie zdecydowali się na choć jedną wspólną fotografię? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że na takie zdjęcie nie trzeba już dłużej czekać.

Messi i Ronaldo zapozowali przed obiektywem Annie Leibovitz

Annie Leibovitz to słynna fotografka, która ma na swoim koncie współprace z magazynami The Rolling Stone, Vanity Fair, Time czy The New York Times. Przed jej obiektywem stanęły takie osobowości jak John Lennon i Yoko Ono, Michael Jackson, Andy Warhol czy Meryl Streep. Teraz przyszedł czas na Leo Messiego i Ronaldo.

Historia wspólnej fotografii Messiego i Ronaldo

Messi i Ronaldo zapozowali Annie Leibovitz w ramach kampanii reklamowej dla marki Louis Vuitton. Zdjęciu przyświeca idea, że zwycięstwo to stan umysł. Na fotografii Messi i Ronaldo siedzą przy szachownicy i rozgrywają partię szachów. Jest to nawiązanie do słynnego pojedynku pomiędzy mistrzem świata, Norwegiem Magnusem Carlsenem a Japończykiem Hikaru Nakamurą. Norweg stale ogrywał Nakamurę, a w partii ze wspomnianego pojedynku Norweg zmusił Japończyka do poświęcenia figury, żeby uratował remis. Później, w osobistej konfrontacji, Nakamura był górą.

Posadzenie Messiego i Ronaldo przed szachownicą było genialnym pomysłem, bo w końcu ich rywalzacja jest trochę jak szachy. Długa oraz przewrotna i wystarczy jeden czy dwa ruchy, aby sytuacja w wyścigu o miano najlepszego w historii się zmieniła. Pomysł przypadł do gustu również Ronaldo, który przyznał, że chciałby być tym, który da Messiemu mata w piłce nożnej.

Fotografia, na którą czekał cały świat, jest prawdziwa, ale nie do końca

Jest to pierwszy raz, kiedy Messi i Ronaldo biorą udział w tej samej reklamie. Fotografia Argentyńczyka i Portugalczyka jest prawdziwa, ale piłkarze pozowali osobno. Na zdjęciu widnieją razem w wyniku skompilowania zdjęcia. Proces powstawania fotografii i kulisy kręcenia reklamy z udziałem Messiego i Ronaldo możecie zobaczyć TUTAJ.

Brak postów do wyświetlenia