Ikarus wraca na wrocławskie drogi

Date:

Pamiętacie Ikarusy? Przegubowe autobusy węgierskiej marki Ikarus? Te kultowe autobusy od lat już nie u nas nie jeżdżą. Teraz wracają na wrocławskie drogi!

Ikarus powraca

Ikarus zniknął lata temu. Stare przegubowe Ikarusy można było spotkać na ulicach wyłącznie w Noc Muzeów. Teraz to się zmieni. Ikarusy wracają na wrocławskie drogi. Na razie na jazdy próbne, ale kto wie. Jeśli testy wyjdą pomyślnie, Ikarusy być może zagoszczą we Wrocławiu na stałe.

Ikarus 120E

Na wrocławskich drogach rozpoczęły się właśnie testy Ikarusa 120E. Jest to Ikarus, jakiego jeszcze nie było. Nowoczesny, niskopodłogowy i w pełni zeroemisyjny elektryczny model. Ma 12 metrów długości i pomieści 86 pasażerów. Autobus będzie jeździć po wrocławskich drogach w ramach testów. Jest to drugi zeroemisyjny model, jaki jest testowany w tym roku. Testy odbywają się w ramach unowocześniania komunikacji aglomeracyjnej.

Gdzie i kiedy można spotkać Ikarusa

Na razie Ikarus 120E jeździ na próbę. Będzie go można spotkać na ulicach Wrocławia od 14 do 18 listopada. Autobus będzie kursować na trasie Wrocław-Długołęka. Można go wypatrywać m.in. przy pl. Dominikańskim, al. Kromera i na Psim Polu.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...