Ile aut przypada na 1 tys. mieszkańców Warszawy? Wyprzedzamy nawet Londyn!

0
98

Ile jest aut w Warszawie? Obliczono, że na tysiąc mieszkańców Warszawy przypada 795 samochodów. Wyniki są zaskakujące. Wyprzedzamy nawet Berlin i Londyn! Co więcej, Warszawa to nie jedyne miasto, które wyprzedza w tej statystyce zagraniczne miasta.

Trzy polskie miasta, które mają najwięcej samochodów od wielkich zagranicznych miast

Aktualnie ok. 98 % polskiego społeczeństwa, które ma do tego uprawnienia, posiada choć jeden samochód. Już sama ta statystyka świadczy o dużej ilości pojazdów w Polsce. Warszawa ma 795 aut na 1000 mieszkańców, nieco mniej, 781, ma Poznań. Trzecim miastem z również dużą liczbą samochodów na 1000 osób jest Wrocław z wynikiem 742 pojazdów.

Okazuje się, że przedstawione wyniki znacząco przewyższają statystyki jednych z najpopularniejszych zagranicznych miast. W Barcelonie jest 594 aut na 1000 mieszkańców, w Berlinie 337, a w Londynie zaledwie 321.

Czas przestawić się na komunikację miejską

Mamy więcej aut niż nie jedno zagraniczne miasto. To skłania do myślenia o śladzie zanieczyszczeń, jaki pozostawiamy po sobie w atmosferze.

Polacy są bardzo przyzwyczajeni do indywidualnego środku komunikacji, stąd takie statystyki. Jednakże ślad zanieczyszczeń za tym idący, każe zastanowić się nas przyzwyczajeniami i przesiadką na środek komunikacji miejskiej.

Brak postów do wyświetlenia