Ile aut przypada na 1 tys. mieszkańców Warszawy? Wyprzedzamy nawet Londyn!

Date:

Ile jest aut w Warszawie? Obliczono, że na tysiąc mieszkańców Warszawy przypada 795 samochodów. Wyniki są zaskakujące. Wyprzedzamy nawet Berlin i Londyn! Co więcej, Warszawa to nie jedyne miasto, które wyprzedza w tej statystyce zagraniczne miasta.

Trzy polskie miasta, które mają najwięcej samochodów od wielkich zagranicznych miast

Aktualnie ok. 98 % polskiego społeczeństwa, które ma do tego uprawnienia, posiada choć jeden samochód. Już sama ta statystyka świadczy o dużej ilości pojazdów w Polsce. Warszawa ma 795 aut na 1000 mieszkańców, nieco mniej, 781, ma Poznań. Trzecim miastem z również dużą liczbą samochodów na 1000 osób jest Wrocław z wynikiem 742 pojazdów.

Okazuje się, że przedstawione wyniki znacząco przewyższają statystyki jednych z najpopularniejszych zagranicznych miast. W Barcelonie jest 594 aut na 1000 mieszkańców, w Berlinie 337, a w Londynie zaledwie 321.

Czas przestawić się na komunikację miejską

Mamy więcej aut niż nie jedno zagraniczne miasto. To skłania do myślenia o śladzie zanieczyszczeń, jaki pozostawiamy po sobie w atmosferze.

Polacy są bardzo przyzwyczajeni do indywidualnego środku komunikacji, stąd takie statystyki. Jednakże ślad zanieczyszczeń za tym idący, każe zastanowić się nas przyzwyczajeniami i przesiadką na środek komunikacji miejskiej.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...