Indyjski projektant mody Gaurav Gupta debiutuje na Tygodniu Haute Couture w Paryżu

0
106

Prawie 20 lat po uruchomieniu swojej tytułowej marki, indyjski projektant mody, Gaurav Gupta, zadebiutował w miniony czwartek na Paris Haute Couture Week.

Uznanie Gupty przez to prestiżowe wydarzenie sygnalizuje rosnący międzynarodowy status projektanta mody, który od dawna jest uwielbiany przez bollywoodzką klientelę. W ubiegłym roku profil projektanta gwałtownie wzrósł, a jego rzeźbiarskie kreacje były noszone przez światowe gwiazdy, w tym Cardi B, Lizzo i Kylie Minogue.

Na zeszłorocznej gali rozdania Oscarów raperka Megan Thee Stallion założyła przylegającą do ciała jasnoniebieską suknię, zaprojektowaną na zamówienie przez Guptę, z trenem spływającym jak delikatne fale. Relacje w mediach, jakie wywołał, „były tak piękne” – powiedział.

https://dynaimage.cdn.cnn.com/cnn/q_auto,w_727,c_fit/http%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam%2Fassets%2F230127033549-01-megan-thee-stallion-oscars-032722-file-restricted.jpg

„To nas napędzało i dało nam pewność, że jako indyjska marka mody jesteśmy gotowi na globalną ekspansję” – dodał projektant.

Tydzień Haute Couture to odbywające się dwa razy w roku widowisko, podczas którego najbardziej ekskluzywna moda — starannie wykonane ręcznie ubrania i sprzedawane po zawrotnych cenach — jest wysyłana na wybiegi przed wypełnioną gwiazdami publicznością.

Czwartkowy pokaz rozpoczął się serią ekstremalnych sylwetek w zmysłowych fakturach. Kilka stylizacji zawierało łabędzie skrzydła, które owijały się wokół ramion i bioder modelek, zanim opadły na podłogę.

https://media.fashionnetwork.com/cdn-cgi/image/fit=contain,width=1000,height=1000/m/cd20/7348/2f92/e9cd/7c59/cdb6/21f3/8301/dd39/97ed/97ed.jpg

Nastąpiła erupcja indygo i elektryzujących błękitów. Mocne stwierdzenia same w sobie, każdy zestaw został zaprojektowany od stóp do głów w tym samym odcieniu i połączony z dopasowanymi legginsami, które zdawały się pasować do modelek jak druga skóra.

Potem pojawiła się parada prześwitujących sukienek w kolorze nude, w których zawiłe czarne ozdoby były strategicznie rozmieszczone na przezroczystym tiulu w kolorze skóry. Po nich pojawiły się kolorowe sukienki w postaci srebrnych, czarnych i neonowożółtych sukienek. Następnie seria czarno-złotych kreacji zakończyła pokaz.

https://indiawest.com/wp-content/uploads/2023/02/58618148b8cedd7d8685e8bb1dad288c.jpg

„Kiedy ludzie widzą moje kolekcje, mówią: „Twoje ubrania są bardzo piękne, ale nie są bardzo indyjskie”, co nie jest w porządku” – powiedział Gupta.

„Poczucie płynnej formy, maksymalizmu, technik i kunsztu – wszystko to jest indyjskie. Chcę rzucić wyzwanie postrzeganiu słów „Indie” lub „Indyjskość”.

Podoba Wam się? Dajcie znać!

Brak postów do wyświetlenia