Trio goryli z londyńskiego zoo spędza razem pierwsze walentynki!

0
89

Londyńskie zoo udostępniło urocze zdjęcia goryli, które spędzają razem swoje pierwsze walentynki, wraz z piniatą w kształcie serca. 

Czy istnieje coś lepszego niż słodkie zdjęcia par w dzień zakochanych? Odpowiedź jest jedna – zdjęcia uroczych zwierzątek!

Opiekunowie zoo byli zachwyceni widząc, jak trzy z ich najpopularniejszych naczelnych goryli, cieszy się dniem miłości. 

https://www.instagram.com/p/CopFubaonJZ/

Personel ma nadzieję, że goryle z Niziny Zachodniej, tj. dwie dziewczynki Mjukuu, Effie i chłopiec Kiburi, w końcu spotkają idealnego partnera. Wobec tego, aby im pomóc, zaoferowali kilka smakołyków z walentynkowym akcentem. 

Dostali pożywne warzywa, w tym słodkie ziemniaki, ogórki i kukurydzę cukrową w piñatach w kształcie serca. Miłośnicy zwierząt mogli zobaczyć zdjęcia z ich uroczej randki w mediach społecznościowych po tym, jak londyńskie zoo opublikowało zdjęcia na Instagramie. 

„Miłość wisiała w powietrzu, gdy opiekunowie ZOO bawili się w swatkę z niedawno przybyłym Kiburi i jego nowymi damami, Mjukuu i Effie, częstując goryle piniatą w kształcie serca wypełnioną smacznymi warzywami i pożywną zieleniną.”

Goryl Kiburi przybył do ZOO w listopadzie 2022 roku. Kiburi został sprowadzona w ramach europejskiego programu hodowlanego krytycznie zagrożonych gatunków i od tego czasu poznaje Mjukuu i Effie. 

Jest już dość sławny, ponieważ pojawił się nawet w świątecznym programie! 

Opiekunowie ZOO mają nadzieję, że goryle poradzą sobie na tyle dobrze i urodzą potomstwo, które pomoże temu gatunkowi przetrwać. 

Mówiąc o ich najnowszym nabytku, opiekun goryli, Jo Barnes, powiedział: „Kiburi jest zdecydowanie silnym, cichym typem, a dziewczyny ciężko pracowały, aby zwrócić na siebie jego uwagę – jednak jasne jest, że rozwinął prawdziwe uczucie do Mjukuu i Effie.

„Zauważyliśmy, jak go pielęgnują, a Mjukuu, dominująca samica, jest często przyłapana na wpatrywaniu się z miłością w Kiburi – to naprawdę dobre znaki, że są wielkimi fanami mocnego, ważącego 181 kg nowego goryla w ich życiu. Skoro wszystko jest w porządku, mamy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać długo, zanim usłyszymy stukot stóp małego goryla!”

Brak postów do wyświetlenia